ДІТИ і літо. Відпочинок у літніх таборах

Незабаром пролунає останній дзвінок і для багатьох школярів настануть довгоочікувані літні канікули. Позаду уроки у класних приміщеннях, набридливі домашні завдання, читання підручників та контрольні роботи. Проте попереду – активний відпочинок, світ захопливих вражень від спілкування з однолітками, цікаві ігри, змагання, свята, екскурсії та походи. Все це успішно здійснюється в умовах літнього оздоровчого табору, адже основне завдання табору – організація змістовного відпочинку і дозвілля, зміцнення здоров’я, творчий розвиток особистості.
Здавалось би, для педагогів теж закінчується навчальний рік. Та попереду ще один дуже відповідальний період – оздоровча кампанія школярів.
Спектр проблем, який постає перед педагогічними колективами, дуже широкий. Як працювати з дітьми? Як їх зацікавити в тому чи іншому заході? Що треба зробити, щоб літній відпочинок залишився приємним спогадом у серцях дітей? Як допомогти їм цікаво і змістовно провести літні канікули? На ці та інші запитання в певній мірі дасть відповідь навчання керівників оздоровчих таборів, яке за наказом департаменту освіти, молоді та спорту обласної державної адміністрації від 18 квітня 2013 року №328 буде проводитися з 29 квітня по 23 травня у всіх районах та містах області.
На сторінках газети ми відкриваємо спеціальну рубрику «Діти і літо», в якій будемо знайомити із кращим досвідом літнього оздоровлення школярів. Сьогодні ми вміщуємо матеріал з досвіду організації врядування у оздоровчому таборі Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Рахівського району. А також зразок організації і проведення профільної зміни.
Ми, дорослі, готові допомогти дитині у ці літні місяці цікаво відпочити, розвиватися і підростати. Протягом десяти років діють на базі навчальних та позашкільних закладів Закарпатської області літні пришкільні табори з денним перебуванням, де за одну зміну може відпочити більше половини вихованців позашкільного чи навчального закладу. Тут завжди допомагають дітям організувати свій відпочинок.

Завантажити файл