Енергія добра і сонця

Літо – пора відпочинку: канікул та відпусток, які заряджають нас потужною енергією літнього сонця. Але літні канікули – це не просто час, коли можна не ходити до школи, відпочити від напруженої поурочної праці і домашніх завдань, а період, коли кожен учень має можливість зміцнити своє здоров’я, збагатитися цікавими враженнями, відпочити та провести з користю своє дозвілля.

Основним місцем літнього відпочинку для школярів Мукачівського району уже традиційно стали літні заклади відпочинку з денним перебуванням, які діють при загальноосвітніх навчальних закладах району. Для багатьох батьків із різних причин такий відпочинок є єдиним з можливих. Відпочинок у пришкільному літньому таборі , завдяки підтримці районної влади, стає доступним кожній сім’ї. Метою проведення літнього відпочинкового періоду є насамперед зміцнення здоров’я дітей, активне сприяння фізичному, творчому, духовному та інтелектуальному розвиткові дітей. Згідно дислокації влітку 2013 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району працювало 55 дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням, на базі яких оздоровлено більше чотирьох тисяч дітей. Зміна розпочалася урочистим відзначенням 1 червня – Дня захисту дітей – і тривала 14 календарних днів. І хоча погодні умови не можна було назвати сприятливим, все ж завдяки натхненній праці педагогів у всіх дитячих закладах відпочинку проведено цікаву, змістовну роботу з організації дитячого дозвілля.
Завершився літній відпочинковий період на Мукачівщині засіданням «круглого столу» директорів дитячих закладів відпочинку з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах на чолі з начальником відділу освіти О.О. Товтом. Назва засідання – «Літній відпочинок – 2013. Досвід. Проблеми. Знахідки» -- красномовно свідчила, що метою його проведення є не тільки підведення підсумків літнього відпочинкового періоду 2013 року, а перш за все обмін досвідом роботи, обговорення актуальних проблем організації роботи у ДЗВ, окреслення можливих шляхів їхнього вирішення. «Сонечко», «Веселка», «Віночок», «Дзвіночок», «Джерельце», «Росинка», «Романтик», «Юність», «Мрія» - цей перелік можна продовжувати дуже довго і всі слова у ньому будуть нести радість і позитив, адже в назвах літніх закладів відпочинку закладена потужна енергія добра, якою збагачуються наші діти в період літнього відпочинку.
Звичайно, порівнювати пришкільні літні заклади відпочинку зі стаціонарними літніми таборами недоречно. Проте важливо те, що школярі не залишаються без догляду, вони мають можливість займатися цікавими справами, набратись сил і здоров’я, а їхні батьки можуть бути спокійними за своїх дітей, бо вони під наглядом досвідчених педагогів.