Запрошує країна ЗОЕНЦ

Нещодавно в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді традиційно відбувся масово-виховний захід „Запрошує країна ЗОЕНЦ”, приурочений до Дня юного натураліста України та Дня відкритих дверей. На урочисто прикрашеному різнокольоровими кульками та юннатівськими малюнками „Майдані юннатії” зібралися діти, батьки, педагоги, гості. Педагоги підготували виставку малюнків „Бережіть тварин Карпат”, виставку врожаю „Щедрість рідної землі”, виставку-презентацію різних профілів гурткової роботи. Було представлено експедиційне спорядження та натуралістичне обладнання – намет, катамаран, столик для роботи з визначниками, мікроскопи, біноклі, лупи, GPS – прилад, які використовуються у проведенні щорічних навчально-польових практик та експедицій.
Відкрив свято директор ЗОЕНЦ О. Геревич, який наголосив на тому, що новий навчальний рік у закладі розпочався не тільки для сімдесяти чотирьох діючих гуртків, але й для десяти новостворених творчих дитячих об’єднань, а це вже разом 84 гуртки, які охоплюють 1260 дітей ЗОЕНЦ та філій області еколого-натуралістичною творчістю.
У ЗОЕНЦ усі приміщення та творчі лабораторії готові до нового навчального року. Також до початку року куток живої природи екоцентру поповнився такими екзотичними птахами як павичі, фазани, а дендрарії ЗОЕНЦ та філій збагатилися екзотичними деревами: сакурами, магноліями, гінго дволопатевим.
У програмі свята виступали запрошені гості, а саме А. Мигаль – викладач УжНУ, Олексій та Олександра Гаркуші – партнери ЗОЕНЦ із видавничої діяльності, колишня юннатка Катерина Гіді – нині студентка Ужгородського комерційного коледжу та юннати з великим стажем Тарас Неборак і Юрій Вашкович.
Стало вже традицією для гуртківців еколого-натуралістичних об’єднань брати участь у Всеукраїнських конкурсах, зльотах, фестивалях, виставках. Про свою участь у них і розповідали учасники Всеукраїнського зльоту юних екологів Інна Гришина, Ольга Мисарош, учасники Всеукраїнського конкурсу „Квітуча Україна” юннати Валерія Трускавецька і Лілія Стегура.
Дуже сподобався дітям виступ театру ляльок, учасниками якого були не юннати, а керівники гуртків ЗОЕНЦ. Наставники показали дітям виставу „Колобок”, в якій казкові герої постраждали від хімічного комбінату, що скидав відходи у лісове джерело.
Запам’ятається дітям і мандрівка екоцентром. Новачки та їх батьки мали змогу познайомитися з роботою позашкільного закладу на зупинках: „Куток живої природи”, „Юннатівська пасіка”, „Екологічна”, „Біологічна”, виставка „Щедрість рідної землі” та відеостудія „Дивосвіт”.
Усі присутні покуштували смачну закарпатську страву – „токан” зі сметаною та бринзою, узвар із винограду, яблук, слив та груш, приготовані на вогнищі педагогами для всіх учасників свята на зупинці „Земля – годувальниця”.
На завершення заходу відбулася посвята у юннати нових гуртківців. Учасників привітали з початком юннатівського життя, вручили флаєри та значки під звуки пісні „Це моя земля”, яку виконали юннатки Інна Гришина та Ольга Мисарош.
Свято завершилося закликом до всіх юннатів ЗОЕНЦ:
„Мій юний друже, поки можеш ти,
Природу від наруги захисти!
Ціною власних сил, і знань, і вміння
Ти збережи її наступним поколінням ”
Після урочистої частини для юннатів та гостей відбулася розважальна програма.