Міжнародна практична конференція

16 листопада 2013 року у м. Львів проходила практична конференція у сфері сучасних методів навчання в Україні та Польщі «Барви навчання».


Конференція відбувалася в рамках польсько-українського проекту «Транскордонний методичний центр», який реалізують ЛМГО «Центр освітньої політики» (м. Львів) та Польське товариство педагогів та аніматорів КЛАНЗА (м.Люблін) за підтримки Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, що фінансується з коштів Європейського Союзу.
Участь у конференції брали науковці, директори шкіл, учителі та тренери громадських організацій з України (Львівська та Закарпатська області) та Польщі (Підкарпатське та Люблінське воєводства).
Від Закарпатської області у практичній конференції в м.Львів брала участь Горгош Л.І., вчитель початкових класів Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст.. Ужгородського району, переможець Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій у м.Черкаси 2012 року.
Під час конференції було представлено український та польський досвід застосування інноваційних навчальних методик у шкільній та неформальній освіті, а також обговорили можливості співпраці між польськими та українськими освітянами.
Цікаву презентацію представили від організацій-виконавців проекту Олег Процак та Ева Нога (Польське товариство педагогів та аніматорів KLANZA, м. Люблін).
Доцент кафедри освітньої політики ЛОІППО, кандидат філологічних наук, Мирослава Товкало, виступила з цікавою доповіддю «Конструювання нових методик: хто? як? чому варто?». З виступу слідувало:
- ХТО: Кожен може стати розробником цікавої методики;
- ЯК: Варто комбінувати параметри ефективних інноваційних методик;
- ЧОМУ ВАРТО: трансляторна, нудна школа не задовольняє потреби наших учнів.
Під час конференції відбувся транскордонний парад методик України та Польщі:
1. Збагачення змісту природничої освіти обдарованих дітей. Дарія Біда, Львівський інститут освіти, м. Львів.
2. Методика розвитку логічного та творчого мислення дітей „Планета міркувань”, Ірина Філяк, школа «Джерельце», м. Львів.
3. Веселкова педагогічна технологія, Людмила Горгош, Середнянська ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського району Закарпатської області.
4. Методика педагогіки цирку «Новий цирк», Моніка Каліновська, Даніель Хліб’юк, м. Люблін, Польща.
5. Львівська школа Монтессорі, Ігор Бущак, м. Львів.
6. Методика розвиваючого навчання «Вчимося думати», Ольга Дух, ДНЗ № 69 «Веселка», м. Львів.
7. Методика КЛЯНЗИ, Магдалена Стренк-П’юро, Навчально-виховний центр, м. Жешув, Польща.
Також всі учасники конференції мали можливість працювати в групах і презентувати свою роботу:
Група I – Транскордонна співпраця (спільні освітні проекти – методика підготовки і реалізації). Модератор: Петро Шостак.
Презентація проекту «Шкільна сватка», Людмила Роман, Лабораторія громадянської освіти «Пошук», м. Львів
Група II – Неформальна освіта в локальному середовищі: роль школи, громадських організацій, батьків, церкви. Модератори: Оксана Москва, Мирослава Товкало.
Група III – Потреби шкіл і громадських організацій у методичній підтримці та консультуванні (опрацювання переліку послуг Транскордонного методичного центру). Модератор: Ева Нога.