Друге життя побутових відходів

eco-1

Сучасна епоха - це епоха бурхливого розвитку науки і техніки, гігантського збільшення її активної творчої діяльності, демографічного вибуху - неконтрольованого зростання населення Землі, кількість якого перевищила критичну межу. Тому надзвичайно загострились багато проблем, а серед них одна з головних - проблема взаємозв'язку суспільства і природи, людини і навколишнього середовища.
Сьогодні населення Землі – суспільство суперспоживачів. Підраховано, що на кожного з нас у продовж року витрачається 20 тон сировини, щоправда, більша його частина – 97% - іде… у сміття. Більше того, сучасна економіка це заохочує!

Сміття поступово перетворюється на монстра цивілізації. Зважаючи на стан економіки і культури побуту, люди ще довго приречені жити серед цих рукотворних монументів своєї безтурботності.
За останні 30 років людство витратило третину наявних на Землі ресурсів. Із кожним роком споживання ресурсів збільшується на півтора відсотка. Тому таке важливе значення набуває економія природних, пошуки альтернативних ресурсів, вторинна переробка сировини.
Для залучення уваги громадськості, промислових структур до проблеми вторинної переробки відходів і проводиться у всьому світі 15 листопада - День вторинної переробки. У цей день проводяться акції, конкурси, виставки пов’язані з вторинною переробкою паперу, пластикових пляшок різноманітного побутового відходу. Питання „Куди подіти сміття?” стає все актуальнішим.
Тож, спробувати надати відповідь на нього намагались юннати та педагоги Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. 22 листопада 2013 року, з метою залучення юннатів до природоохоронної діяльності, спрямованої звернути увагу на проблеми вторинної переробки відходів, було організовано та проведено масово-виховний захід «Друге життя побутових відходів»
У рамках заходу проведено виставку „Друге життя побутових відходів” та командний конкурс „Екологічний ерудит”, присвячений одній з найактуальніших проблем – забрудненню нашої планети.
На виставку було представлено 66 робіт, виготовлених юннатами ЗОЕНЦ, власноруч, із побутових відходів. Юннати продемонстрували, що побутовим відходам можна надати друге життя, зробивши з них корисні та гарні речі.
У командному конкурсі „Екологічний ерудит” взяло участь 8 команд -- це 24 юннати екологічного центру з гуртків різних профілів:екологи, ботаніки, садівники, юні друзі природи, лісівники, ентомологи а також юннати гуртка – „комп’ютерна грамотність”. Під час конкурсу діти розповідали про науку - екологію, збереження навколишнього середовища, про антропогенний вплив на нього. З’ясовували, чи можна зарадити проблемі забруднення навколишнього середовища побутовими відходами.
На юннатівський природоохоронний захід прийшлі гості – заступник голови громадської ради при голові ОДА – Лукша Олег Васильович та голова комісії з питань збереження довкілля громадської ради при ОДА – Лобко Василь Юрійович, із директором ЗОЕНЦ Геревичом О.В. які відкрили масово-виховний захід та виступили перед юннатами.
Масово-виховний захід підготувала та провела методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ Самойлова А.В. Журі командного конкурсу „Екологічний ерудит ” у складі Небоженко О.В. завідувача відділом екології та природоохоронної роботи, Величканич О.М. – методиста відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи та Трацевської Л.М. – методиста відділу організаційно-масової роботи визначили переможців конкурсу „Екологічний ерудит”:
 І місце – команда „Життя відходам” гурток „Юні екологи” (керівник гуртка Поган О.В.), капітан команди Гангур Юлія
 ІІ місце – команда ”Лісовий патруль” гурток „Юні лісівники-дендрологи” (керівник гуртка Товт Ю.С.), капітан команди Макула Аміна
 ІІІ місце – команда „Зелений патруль”, гурток „Юні садівники” (керівник гуртка Величканич О.В.), капітан команди Трускавецька Валерія
Також нагородили грамотою за активну участь в конкурсі, юнната гуртка „Компютерна грамотність” – Баранову Юліану.
Загалом у масово-виховному заході взяло участь близько 100 юннатів.
Юннати закликали всіх учасників та гостей заходу - зберігати нашу Землю! Усюди, на кожнім кроці, усі разом і кожен окремо! Тому, що Земля з її біосферою – велике чудо, вона в нас єдина. День прийдешній для нашої планети буде таким, яким ми його робитиме сьогодні.

Методист відділу екології та природоохоронної роботи ЗОЕНЦ
Самойлова А.В.

eco-1

eco-1

eco-1