Чарівний світ дитячої творчості

4rik-tvor-muk-1

Розвивати можливості дітей, спонукати до вдосконалення, розкривати природні здібності, виявляти творчий потенціал, створювати умови для духовного і фізичного розвитку особистості  – головне завдання педагогів. Для підтримки і виявлення творчих та обдарованих дітей 2013 рік оголошений в Україні Роком дитячої творчості.


На Мукачівщині, як і в більшості регіонах нашої країни, діяльність відділу освіти була спрямована на сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, удосконалення виховної роботи та системи позашкільної освіти.  
Учні загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району здобувають позашкільну освіту у гуртках та секціях районного центру дитячої та юнацької творчості, шкіл району, які діють за такими напрямками: художньо-естетичний, дослідницько-експерементальний, науково-технічний, історико-краєзнавчий, спортивний та еколого-натуралістичний. У 2013 році на базі РЦДЮТ працює 128 гуртки та 23 секції Малої академії  наук, де займається 2457 учнів.
Фахова майстерність педагогів допомагає учням зробити перші кроки у складний та багатогранний світ науки і мистецтва.  Колектив із 60 талановитих педагогів, який очолює  директор центру О.В. Петах, забезпечують діяльність Мукачівського районного центру дитячої та юнацької творчості. «Розвиток творчих здібностей, створення умов для самовираження особистості в процесі позанавчальної діяльності» - проблемне питання, на вирішення якого спрямована робота колективу.
Позашкільна освіта  дозволяє дітям за власними уподобаннями обирати напрям навчання і займатися тільки тим, що припало до душі, розвивати і вдосконалювати власні здібності, а що найголовніше – проводити змістовно дозвілля. Протягом 2013 року в рамках Року дитячої творчості проведено ряд організаційно-масових заходів: Конкурс української народної іграшки; Конкурс писанкарства «Воскресни писанко»; районна виставка з бісероплетіння «Великодні візерунки»; районний зліт учнівських пошуково-дослідницьких загонів у рамках історико-краєзнавчої експедиції «Історія міст і сіл України»; районний інтелектуально-розважальний конкурс «Найерудованіший четвертокласник», огляд-конкурс художньої самодіяльності «Самоцвіти дитячих талантів»; Конкурс художньої самодіяльності дітей дошкільного віку «Перший крок до зірок». 2013 року вперше проведено виставку-презентацію «Творимо прекрасне разом», майстер-класи керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва та районну учнівську конференцію у рамках Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Протягом усього року сторінки офіційного сайту відділу освіти Мукачівської районної державної адміністрації рясніли статтями та фотоматеріалами про ці події.
Нещодавно на базі РЦДЮТ у с. Великі Лучки відбувся Мистецький майстер-клас для обдарованої учнівської молоді, інструктивно-методичне забезпечення якого здійснювали завідувач РМК Г.І Диганич, методисти М.М.Бузинник, О.В. Петах та директор РЦДЮТ Н.І. Товтин.
У ході роботи майстер-класу Наталія Товтин презентувала увазі гостей роботу центру, яскравим доповненням якої стала різнобарвна виставка дитячих робіт. На виставці представили вироби з бісеру, художню та класичну вишивку, малюнки, виконані різними видами техніки, паперопластику. Цього дня було проведено майстер-клас із декоративно-ужиткового мистецтва «Декорування пляшки», який провела Т.О. Софілканич та майстер-клас із образотворчого мистецтва «Квіти – вираз любові», проведений Т.Ю. Федак. Створенню особливої мистецької атмосфери сприяли танцювальні композиції гуртківців: «Курчата» (художній керівник - В.Б Французова) та «Вальс» (художній керівник Н.Й. Шершун).
На сучасному етапі розвитку освіти дуже важливо приділяти увагу гармонійному розвитку творчих здібностей дитячої особистості, задоволенню її духовних потреб, підтримувати безперервне й свідоме духовне самовдосконалення та самовизначення учнів. Напевно, не потребує доказів твердження, що саме мистецтво акумулює у собі емоційно-естетичний досвід поколінь,  втілює і передає ціннісне ставлення до світу. Кожен педагог розуміє, що саме мистецтво є ефективним засобом виховання моральності, патріотичних почуттів, громадянської позиції у підростаючого покоління. Такі заходи вкотре підтверджують давно відому істину, що саме загальноосвітні школи та позашкільні навчальні заклади є  осередками виховання справжньої духовності, плекання творчої особистості, виховання людини, що характеризується високою емоційно-естетичною культурою.
Підходить до завершення календарний 2013 рік, але триває робота, котру було розпочато, бо всі добрі починання не мають обмежень ні у часі, ні у просторі. Вічною лишається і аксіома: «Ars longa …»

Прес-центр відділу освіти Мукачівської райдержадміністрації

4rik-tvor-muk-1

4rik-tvor-muk-1