День Соборності України відзначили в ПТНЗ Закарпатської області

sobornptnz1

Щороку в січні Україна святкує День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року, та було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності. Саме цій знаменній даті в професійно-технічних навчальних закладах Закарпатської області присвячено багато заходів інформаційного, просвітницького та виховного змісту.

З метою виховання в молоді патріотизму, поваги до минулого Українського народу, демократичних цінностей у ДПТНЗ „Білківський професійний аграрний ліцей” організовано конкурс учнівських презентацій „Вона в нас у світі одна-єдина, любима ненька Україна”, круглий стіл „Патріотизм як фактор Соборності країни”, вікторину „Люби і знай свій рідний край”, виставку учнівських робіт „З Україною в серці” та інформаційну годину „IV Універсал Української Центральної Ради”.
Урок-презентацію „Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить” проведено в Тячівському професійному ліцеї. Переглянутий відеофільм „Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг” дав змогу глядачам провести екскурс у минуле – буремні події 1919 року, коли омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності були унормовані, а весь народ Український почав будувати свою нероздільну, самостійну державу.
„Тобі, Україно, тобі, мужній народе, складаю я пісню святої свободи” – під таким гаслом у Берегівському професійному ліцеї сфери послуг відбулася літературно-музична композиція „Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг”. Під час заходу вихованці намагалися відтворити історичні події, пов’язані з боротьбою українців за єдність держави, а вірші та пісні у виконанні учнів, сповнені глибокого патріотизму, нагадали, що лише в єдності – сила, і тільки разом зможемо подолати всі труднощі та негаразди.
У Вищому професійному училищі №3 м. Мукачево викладачем історії проведено урок-бесіду щодо фактів, пов’язаних з умовами укладання Акту Злуки. Члени учнівської ради училища підготували коротку історичну довідку про події на Софіївській площі 1919 року, коли судилося спалахнути зірці загальної доброї волі та реальністю став давно омріяний девіз „Од нині воєдино!”.
Окрім цього, в бібліотеках ДНЗ „Ужгородський центр професійно-технічної освіти” та Свалявському професійному будівельному ліцеї діяла виставка художньої та історичної літератури, фотоматеріалів, інформаційних стендів з даної тематики.
Відзначаючи День Соборності України, ми повинні знову й знову враховувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності держави. Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й суверенітету зміцнюють нашу віру в спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити достойне життя кожному громадянину України.

sobornptnz2

sobornptnz3