Юні науковці! Відбувся захист робіт МАНу

Минулого тижня завершив свою роботу І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України у 2012-2013 навчальному році.

 


Життя щоденно ставить людину перед необхідністю вибору – прийняттям відповідальних рішень. Життєвий шлях особистості багато в чому залежить від того, наскільки вона здатна пізнати світ і себе, свідомо визначити мету і підпорядкувати їй свою діяльність, - адже кожен хоче чогось досягти у житті, щоб мати можливість пишатися собою.
Саме таку можливість – продемонструвати свої вміння, переконливість і докази мали маленькі академісти Іршавщини, які представили 47 науково-дослідницьких робіт на першому районному етапі конкурсу МАН на базі Іршавської РайСЮТ (директор Бойко В.В.).
Приємно відзначити, що конкурс розпочав свою роботу саме 22 січня – у День відзначення Соборності та Свободи України. Захист робіт проводився у два етапи – першого дня зачитувалися дослідницькі роботи з історії, філософії, суспільствознавства, літературознавства, наук про Землю, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства – 28 робіт, другого дня, 23 січня, на розгляд журі були представлені ще 19 праць з точних наук: хімії та біології, комп’ютерних та технічних наук, математики.
У перший день роботи зі словами побажання успіхів і впевненості у своїх силах відкрив даний захід заступник відділу освіти Іршавської РДА, голова журі А.А.Андрішко. Другого дня усіх присутніх – членів журі, гостей, учнів та їх керівників привітала голова журі, начальник відділу освіти Є.М.Яцканич, яка побажала плідної роботи і перемог у другому (обласному) етапі конкурсу. Зі словами успіхів і підтримки виступили інші члени журі – І.Попович, М.Ю.Келемен, а також гості та запрошені – П.П.Добромільський, керівник апарату РДА Ф.Б.Халак, міський голова С.С.Бобик. Про велике значення Богослужбових книг у Богослужінні, та повчальних книг у розвитку дітей наголосив почесний гість - о.Василій Ігнат, настоятель Свято-Петро-Павлівського храму в Іршаві.
Усі представлені роботи були надзвичайно захоплюючі і кожна по-своєму оригінальна і неповторна. Так, міського голову С.Бобика зацікавили дослідження на актуальні теми – Свиди Злати (Іршавська ЗОШ №2, кер. Штефаньо М.П.) «Очищеня стічних вод Іршави» та Мудранинець Івана (Осійська ЗОШ, кер. Митровцій Л.В.) «Оздоровлення продуктами бджільництва», Чернушевича Валентина (Довжанська ЗОШ, кер. Панько Т.М.) «Тканини в хімії» та Михайлик Людмили (Довжанська ЗОШ, кер. Левицькі Н.В.) «Визначення натрій хлориду в ковбасних виробах».
Слід відзначити також впевненість і логічність викладу Енеді Петра (Білківська ЗОШ І-ІІІ, кер. Бойко С.В.) з його роботою «Академік В.П.Глушко та його ракетні двигуни» та Зейкана Юрія (Імстичівська ЗОШ, кер. Добра Д.І.) - «Електрифікація Боржавської вузькоколійки на основі використання місцевих відновлюваних джерел енергії». Дуже красномовно і доказово виступили на німецькій мові (!) Попфалушій Віталій зі своєю працею «Англо-американські запозичення у мові німецького спорту» (Приборжавська ЗОШ, кер. Гринюк М.М.) та не менш цікаво диспутувала англійською мовою (!) Лендєл Мирослава зі своєю працею «Англомовні газетні заголовки та їх переклад» (Ільницький ліцей, кер. Вісяник Я.І.).
До найбільш захоплюючих робіт у поєднанні з чіткістю і лаконічністю виступу слід віднести праці Кинів Наталії «Повість «Казка про калинову сопілку» Оксани Забужко як результат синтезу фольклорного сюжету та біблійної легенди» (Іршавська ЗОШ №2, кер. Половка М.І.), Цільо Анни «Мартинська Тріодь пісна – живий свідок історії християнства Закарпатського краю» (Чорнопотіцька ЗОШ, кер. Мороз Л.В.), Добра Ярини «Особливості навантаження прслівїв та приказок у сучасному медіа тексті» (Імстичівська ЗОШ, кер. Чонговай Г.П.), Світлинець Алли «Боржавська вузькоколійка: історія заснування, діяльності і перспективи розвитку» (Приборжавська ЗОШ, кер. Світлинець А.А.) та інші.