Загальні матеріали

Зустріч фахівців РЦПІО та ІРЦ із представниками МОН України

res14 вересня 2021 р. відбулася зустріч завідувачів ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти, директорів та фахівців ІРЦ Закарпатської, Херсонської, Тернопільської та Кіровоградської областей з представниками МОН України – заступником міністра освіти Любомирою Мандзій та державними експертами директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Ларисою Самсоновою та Ольгою Набоченко. Модератором зустрічі була завідувач РЦПІО ЗІППО Олена Воротинцева. Зустріч однодумців дала можливість обговорити ряд питань, які стосувалися змін у законодавстві, зокрема, тих, які внесені до постанов Кабінету Міністрів України щодо організації навчання осіб з особливими освітніми потребами, окреслити питання, які потребують додаткової уваги. А це питання підвищення кваліфікації фахівців ІРЦ, менеджменту інклюзивної освіти на усіх рівнях, міжвідомча співпраця.
Дякуємо усім, хто доєднався до діалогу.
 

Сертифікація-2021: завершується основний етап реєстрації

27 січня завершується основний етап реєстрації вчителів початкових класів для участі в сертифікації 2021. На сьогодні 1559 учителів сформували реєстраційні картки-заяви, що становить 77,95% від гранично допустимої кількості учасників цьогорічної сертифікації.

Відбувся круглий стіл "Сертифікація 2020. Секрети успіху, реалії та перспективи"

круглий стіл2Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з управлінням Державної служби якості освіти України у Закарпатській області 20 січня 2021 року провів круглий стіл «Сертифікація 2020. Секрети успіху, реалії та перспективи» за участі спікерів Гордуз Наталії Олександрівни, заступника начальника управління, начальника відділу інституційного аудиту управління ДСЯО у Закарпатській області, Павлович-Іліньо Зоряни Василівни, завідувача центру ЗНО, інноваційних освітніх технологій та дистанційного навчання ЗІППО, та учителів початкових класів, які успішно пройшли пілотну сертифікацію у 2019 та 2020 роках. Круглий стіл відбувався у режимі онлайн з використанням платформи ZOOM.

Відбувся перший етап сертифікації вчителів

29 лютого відбулось зовнішнє незалежне оцінювання вчителів початкових класів, які беруть участь у цьогорічній сертифікації педагогічних працівників. За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, для участі у тестуванні з’явилися 97,5% від загальної кількості зареєстрованих учасників сертифікації. У Закарпатській області незалежне тестування складали 55 вчителів початкових класів.

Засідання експертної комісії зі встановлення порога

Сьогодні, 14 червня відбулося засідання експертної комісії з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що використовуються під час прийому до навчальних закладів, при Українському центрі оцінювання якості освіти.

Тести ЗНО з іноземних мов не ділитимуть на рівні В1 та В2

У 2018 році при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов передбачено використання предметних тестів, які міститимуть завдання двох рівнів складності: академічного та профільного, а не рівня В1 та рівня В2, як передбачалося раніше. Відповідні зміни передбачені наказом Міністерства освіти і науки, що зараз перебуває на реєстрації у Міністерстві юстиції.