Зовнішнє незалежне оцінювання з географії – крок до омріяної професії дослідника природного середовища

geografi 02Сьогодні 15 червня добігло кінця проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році, програму проведення ЗНО завершило тестування з географії. Географія – одна з найдавніших наук, розквіт якої відбувся під час епохи Великих географічних відкриттів. У наш час географія з описової науки перетворилася на пояснювальну. Адже на планеті не залишилося практично жодного недослідженого сантиметра, який би не був нанесений на карту. Та ще далеко не всі таємниці Землі розгадані. А інноваційне обладнання надає географам доступ до проведення досліджень, про які могли лише мріяти їхні колеги десятки років тому. Це і вивчення льодовиків Антарктиди, і найвищих гірських вершин, і найглибших океанських западин, і навіть космосу. Для цього тепер існують всі можливості: цифрові вимірювальні датчики, автоматизована робототехніка та інші найсучасніші прилади. Основне завдання сучасної географії полягає у вивченні законів і закономірностей розміщення та взаємодії компонентів географічного середовища та їхніх поєднань на різних рівнях.

 

Для сучасних випускників відкриваються цікаві перспективи, оскільки сьогодні існує багато професій за різними напрямами географії, це і: антрополог, археолог, демограф, дипломат, журналіст, фахівець з логістики, фахівець у сфері міжнародних відносин, менеджер у сфері туризму, гід, соціолог, фахівець з транспортного планування, торговий аналітик, екскурсовод і багато інших. Отже, тим, хто сьогодні обрав географію під час зовнішнього незалежного оцінювання залишається гарно скласти тестування, отримати сертифікат з географії і зробити свій вибір. Це дозволить стати на один крок ближче до своєї мети – вступити до закладу вищої освіти на омріяну спеціальність.
Цього року на тестування з географії зареєстровано 175 тисяч вступників до закладів вищої освіти. Тест зовнішнього незалежного оцінювання з географії складається з 54 завдань чотирьох форм, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин. Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту, дорівнює 90 балам. Із завданнями сертифікаційної роботи можна ознайомитися в розділі „ЗНО-2021. Географія”.
У Закарпатській області з 5657 зареєстрованих учасників на 23 пункти тестування, у 389 аудиторій прийшло 3125 осіб, що становить 55 %. Приємно відзначити, що жоден учасник не порушив процедуру тестування.
Учасники зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання з географії через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно упродовж 5 робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії та відповідну заяву. Додаткова сесія з географії відбудеться 14.07.2021.
Докладніше про умови участі у додатковій сесії – https://testportal.gov.ua/dodsession/.