Угорська мова як друга іноземна

ugor06

10 листопада у м. Берегові на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, за сприяння та підтримки Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч представників загальноосвітніх навчальних закладів області (з українською мовою навчання), в яких угорська мова вивчається як друга іноземна, з Державним секретарем з питань громадянського виховання Міністерства людських ресурсів Угорщини пані Цуніне Бертолон Юдіт.

У рамках візиту Держсекретар передала 22 керівникам згаданих шкіл посібники «Кілікі» (1 та 2 частини) видавництва Akadémiai Kiadó (м. Будапешт, Угорщина) для вивчення угорської мови у 5 класах навчальних закладів з українською мовою навчання.
Посібник відповідає навчальній програмі «Угорська мова для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів (друга іноземна мова)» (авт. Берегсасі А.Ф., Браун Є.Л., Черничко С.С.), якому надано гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» (наказ Міністерства освіти і науки України 24.06.2014 № 750) і відповідною комісією Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України надано дозвіл для використання у загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області.
Під час зустрічі до присутніх звернулися Ільдико Орос, президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, яка наголосила  на історичній значимості події. Оскільки програма для вивчення угорської мови у 5-9 класах затверджена МОН України ще у 2014 році, а підручників не було, вона висловила щиру подяку угорським колегам, які забезпечили українських школярів відповідними посібниками, що дало можливість вивчати нелегку, але надзвичайно цікаву та багату мову. Ілдико Орос акцентувала увагу присутніх на роботі творчої групи закарпатських науковців та педагогів над укладанням власного підручника.
Пані Цуніне Бертолон Юдіт зауважила, що підтримка та розвиток угорської  культури  на теренах Закарпатського краю сприяє тісній співпраці двох сусідніх країн. Відрадно, що все більше дітей шкільного віку зголошуються вивчати угорську мову, одну з мов Європейського Союзу, як другу іноземну. Розповіла, що вони і надалі підтримуватимуть угорські національні меншини, які проживають у Закарпатському краї, та українські – на теренах Угорщини.
Тетяна Палько, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, наголосила, що Закарпаття – це поліетнічний та поліконфесійний край, де злагоджено та мирно проживають національні спільноти. Впроваджуючи у навчальні заклади курс "Культура добросусідства", проводячи різноманітні заходи, спрямовані на розвиток євроінтеграційних процесів, освітяни області роблять вагомий внесок у подальшу співпрацю та обмін досвідом з колегами держав-сусідів. Підтримуючи сьогодні розвиток угорської мови, сусіди інвестують майбутнє дітей. Висловила сподівання на подальшій кооперації зусиль в освітній галузі.
У роботі заходу також взяли участь Юрій Герцог, старший викладач кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського ІППО, Єва Браун, методист кабінету освіти національних спільнот ЗІППО та Бейло Габода, методист Берегівської філії ЗІППО.

ugor01

ugor02

ugor04

ugor05