У Закарпатті відбувся регіональний семінар

27 квітня у Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти проходив регіональний семінар у рамках словацько-українського проекту «Європа в школі – 2», реалізований Центром європейської політики (CEP, м. Братислава, СР) та ЗІППО у партнерстві із Донецьким, Житомирським, Івано-Франківським, Львівським, Миколаївським, Одеським, Полтавським, Чернігівським та Київським ІППО.

У форумі брали участь директори, заступники директорів, педагогічні та науково-педагогічні працівники навчальних закладів нашого краю, представники неурядових освітніх організацій.
Відкрив освітянський регіональний семінар Михайло Шеверя, заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації – начальник управління освіти та науки, Тетяна Палько, директор Закарпатського ІППО та Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної та міжнародної діяльності ЗІППО, які привітали почесних гостей на теренах Закарпатського краю та побажали результативності, успіхів та гарних вражень.
Презентував проект Каміл Сладек, Центр європейської політики (СЕР, Братислава, СР), який наголосив, що метою проекту є впровадження тем, пов’язаних з європейською політикою, процесом європейської інтеграції та розбудовою громадянського суспільства, у навчальний процес у середніх загальноосвітніх школах України.
Досвід Словаччини та Чеської Республіки в період інтеграції та членства в ЄС в освітній галузі українським педагогам передавав Міхал Гаман, CEP, Міхаел Мурад, EUTIS. Вони допомагали учасникам освітянського форуму ефективно адаптувати цей досвід у школах України.
Проект є продовженням попереднього проекту «Європа в школі – 2(010-1012 рр.)», у рамках якого 20 вчителів та методистів з Донецької, Житомирської, Закарпатської та Одеської областей у ході семінарів та воркшопів спільно розробили методичний матеріал з вивчення у середніх школах основних тем європейської інтеграції: «Європейські цінності», «Європейське громадянство», «Безпека та спільні європейські інституції», «Економічні аспекти інтеграційного процесу в Європі», «Європа у школі».
Про особливості запровадження проекту, його оцінку, набутий досвід, враження розповіли Зоряна Павлович-Іліньо, методист центру ЗНО, інноваційних освітніх технологій та дистанційного навчання ЗІППО; Надія Ганько, заступник директора з навчально-методичної роботи Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ПАДІЮН; Надія Ласько, учитель історії, педагог-організатор Сторожницької ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородської районної ради Закарпатської області; Юрій Шикула, учитель природознавства ЗОШ І-ІІІ ст. с. Порошкова Перечинського району  Закарпатської області. Учасники наголосили, що разом із представниками Донецької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Чернігівської областей та м.Києва брали участь у семінарах, де вивчалися процеси європейської інтеграції та особливості передачі набутих знань, навиків у загальноосвітні навчальні заклади.
Презентували Робочі зошити з 4 тем («Цілі та принципи функціонування ЄС крізь призму системи цінностей», «Політичні аспекти європейської інтеграції», «Економічні аспекти європейської інтеграції», «Громадянство») Каміл Сладек, СЕР та Міхаел Мурад, EUTIS. Про підготовку та можливості використання Робочих зошитів у навчальних закладах України вели мову Юрій Герцог, старший викладач кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО та Оксана Іваць, доцент кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО.
Жвава дискусія, яка зав’язалася між учасниками педагогічного заходу, показала не лише зацікавленість проектом, а й необхідність подальшого використання на курсах підвищення кваліфікації вчителів у системі післядипломної педагогічної освіти.