Наші новини

Правила позитивного мислення або світло в кінці тунелю…

У кожної людини упродовж життя трапляються перешкоди на шляху до досягнення мети. І якби це були невеликі купини, то нехай…Але частіше за все – це гігантські гори непорозуміння, байдужості, лицемірства і брехні, які беруть свій початок від заздрості. Тут пригадується мені притча про заздрість, у якій йдеться про те, що в одного чоловіка склалися такі обставини, за яких він міг примножити все, що захоче вдвічі, але у сусіда буде того самого добра вдвічі більше. Чоловік довго думав і попросив у долі забрати у нього одне око…

ПАНІКА у період пандемії. Як уникнути негативних наслідків

Інколи у житті людини виникають відчуття, що світ перевернувся з ніг на голову, що все йде шкереберть, що відбувається щось жахливе? Тоді ми ставимо собі питання: «ЧОМУ? ЧОМУ ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ САМЕ ЗІ МНОЮ?» Виникає відчуття паніки. У такі моменти може здаватися, що з вами відбувається щось дійсно жахливе? Наприклад, що у вас психічне захворювання, що втрачаєте глузд або вже збожеволіли, що помираєте, що виставили себе на посміховисько? Страхів так само багато, які людей, що панікують. За статистикою, всередньому, один з десятьох людей усвоєму житті пережив принаймні одну панічну атаку. З самого початку ми неправильно ставимо питання, не «ЧОМУ», а - «ДЛЯ ЧОГО? З ЯКОЮ МЕТОЮ?». Можливо, ми щось зробили не так, варто «зупинитися» і провести аналіз свого «Я» - рефлексію. Але людині властиво постійно піддаватися сумнівам і шукати винним когось, а не себе.

Михайло Балудянський і розвиток європейської прогресивної думки І половини ХІХ століття

bal 1

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась обласна науково-практична конференція, присвячена 250-річчю від дня народження вченого, культурно-освітнього діяча Михайла Балудянського. Науковий форум всебічно висвітлив цю пасіонарну постать та довів її важливість у потенційному впливі на підростаючу молодь як людини з народу, яка зуміла вибудувати себе самостійно, ставши першим ректором Петербурзького університету, видатним вченим - економістом та юристом, вихователем дітей у царській родині. Виступаючі не раз наголошували на тому, що саме такі приклади успішних людей мають послужити зразком для молоді.

Дитина, родина, країна – Психологія сьогодення

ps 2

24-25 травня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася ХІ Закарпатська обласна науково-практична конференція „Дитина. Родина. Країна. Психологія сьогодення”. Через складну суспільно-політичну ситуацію зростає відповідальність всіх фахівців, які можуть позитивно вплинути на процеси, що викликають стресові стани населення, а головне – допомогти в першу чергу людям не просто вижити, зберігши свої цінні якості, а й розкрити свій потенціал, відновити та знайти ресурси та здібності і таким чином ініціювати позитивні зміни в суспільстві.

Творчий вклад Закарпаття в Нову українську школу

Photo123

Свій вклад у розвиток Нової української школи здійснюють і вчителі, і науковці нашого краю. Результатом теоретичних досліджень та практичних надбань у цій галузі став один із номерів всеукраїнського науково-методичного журналу «Учитель початкової школи» (№9 за 2018 рік), у якому зібрано й узагальнено досвід педагогів Закарпаття з метою поширення його кращих набутківв Україні.

Упроваджуємо регіональний курс «Культури добросусідства»

Завдання, яке стоїть перед педагогами початкової освіти – запровадження системного підходу до проведення цілеспрямованої роботи з формування життєвих компетентностей учнів, складовою яких є соціальна й громадянська компетентності. Їх складовими є формування толерантності (у широкому сенсі, тобто етнічної, релігійної, мовної, гендерної, вікової, соціальної, ін.) не тільки у дітей, але й у їхніх батьків.

Навчання супервізорів у гештальт-терапії

22885806 10212173391062492 1764644179837688472 n 1
На кафедрі педагогіки та психології Закарпатського ІППО уже давно розробляється та втілюється в практику допомоги вчителям курс гештальт-терапії. Із цією метою старший викладач Марина Василівна Лемак пройшла дворічне навчання в Словаччині.

Радість творчості – термомозаїка «НАМА»

nama 4

Нещодавно у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти проведено майстер-класи для слухачів курсів підвищення кваліфікації, зокрема вихователів ДНЗ та вчителів початкових класів, з використання термомозаїки «HAMA». Слухачі курсів власноручно виготовили незвичайні поробки, пройнялися емоційною та естетичною красою незвичною креативної іграшки, шукали можливі способи та шляхи її використання у професійній діяльності.

Науковий форум з присвятою Василю Ґренджі-Донському

hr-don

23 квітня виповнюється 120 років від дня народження Василя Ґренджі-Донського, культурно-освітнього діяча, письменника, журналіста, борця за незалежність України. Хто не знає народної пісні «Пливе кача по Тисині…», автором слів якої, вважається, був цей поет, активний діяч Карпатської України, сподвижник Августина Волошина?