Письменниця Вікторія Андрусів зустрілася з філологами Закарпаття

c1

7 квітня 2014 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти ужгородська письменниця Вікторія Андрусів зустрілася з вчителями української мови та літератури. Організувала зустріч Лідія Ходанич, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Вікторія Андрусів є авторкою двох поетичних збірок ("Серед зими верталися птахи", "Із осені я склала ікебану") та сімох прозових книг ("Фізіологія жіночої депресії", "Курвацьке життя", "Омана небесна" та ін..). 2011 року вийшов роман, який має назву "Притулок". Автор низки документальних фільмів про автентику рідного краю. Переможниця міжнародного конкурсу короткометражних фільмів у Хмельницькому 2005.
Письменниця презентувала свій роман "Пробач, Марцело", який побачив світ у лютому цьогоріч. У творі розповідається про історію молодої журналістки з Праги. Дівчина мріє дослідити власні корені, що походять із України. Вирушивши задля цього до землі, де поховані її бабуся з дідусем, вона зустрічає чоловіка, в якого закохується з першого погляду. За дивним збігом обставин з'ясовується, що історії двох родин у далекому минулому перепліталися поміж собою.
Однак ментальність та поле діяльності закоханих полярно протилежні. Вона – захисник прав українських заробітчан за кордоном, яка, очолюючи у часописі рубрику «Українське слово», здобула статус чеської Марії-Терези. Він – представник криміногенного світу, який знаходить заробіток також на чеських «теренах», але незаконним шляхом. Неприпустимий зв'язок, горюча суміш. Що спіткає цей вибуховий тандем?
Як зауважила Лідія Петрівна, книга читається легко, на одному подиху, в романі авторка порушила низку актуальних проблем сьогодення, і не тільки. Вікторія Андрусів відповіла на ряд запитань із залу.

Тетяна Грицищук

a2

a3