Зустріч із поетом переросла в розмову про наболіле

26 вересня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч учителів української мови і літератури – слухачів курсів післядипломної педагогічної освіти - з сучасним  закарпатським поетом Василем Кухтою. Ця розмова стала завершальною в серії занять з літературного краєзнавства, необхідних сучасному вчителю для формування духовного світу і патріотичних почуттів своїх вихованців.

Відкриваючи зустріч, завідувач кафедри педагогіки та психології  ЗІППО  Л.П.Ходанич оповіла про життєвий та творчий шлях поета, вивела його ім’я в гроні найтитулованіших  авторів сучасної крайової та української літератури, вказала на глибину символів, новаторство  та традиції в його поезії. Василь Кухта – лауреат престижних всеукраїнських премій, зокрема премії ім. П.Тичини - «Благовіст», міжнародної – «Корона Карпатіка» (Румунія).
Під час спілкування зі слухачами поет читав свої вірші із різних книг -  «Гуцульський Париж», «Пава повстання», «Патрія», а також деякі - із щойно апробованих у ЗМІ. Слухачі були зачаровані високим поетичним словом, свіжістю бачення майстра, глибиною його філософського підходу до життя, висотою громадянської позиції та яскравістю національного колориту,   неповторним образом Закарпаття і Гуцульщини. Особливу зацікавленість викликали щойно опубліковані твори Василя Кухти про події на сході України, в зоні АТО  - «Молитва до Богородиці Слобідської, цариці козацької» та «Ангел із високої сторожі». Непомітно зустріч із поетом переросла в розмову про наболіле – про моду і вічність, про духовне і матеріальне, про рідну землю і хату, батьків і дітей, про мир і війну…
Дякуючи поету, присутні відзначали високу культуру слова та думки, глибокий патріотизм його віршів і побажали йому творчого натхнення, нових поетичних звершень на нелегкій ниві української духовності.
Н.М. Поп, учитель Нижньоапшанської ЗОШ І-ІІІ ст;
Т. І. Іваненко, викладач Закарпатського лісотехнічного коледжу