Відзначення ювілею Степана Жупанина

juvilej 2

У Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва 18 січня 2016 року відбулось літературне свято з нагоди відзначення 80-річчя від дня народження Степана Жупанина, педагога, науковця, автора 30 поетичних книжок, а також понад 200 пісень для дітей. Твори цього поета входять у шкільну програму для початкової школи, їх люблять діти за безпосередність, а педагоги і батьки – за виховний потенціал та гуманізм.

Літературне свято підготували і провели завідувач відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Тетяна Шестопалова та бібліотекар Ольга Шаповалова.
Як відомо, Степан Жупанин народився 18 січня 1936 року в селянській родині на околиці Іршави, закінчив місцеву десятирічку, філологічний факультет Ужгородського державного університету. Як науковець, довгий час віддав ниві педагогіки, здобув учений ступінь доктора наук, звання професора. Працював учителем на Іршавщині та Виноградівщині, викладав в УжДУ, а в 90-ті роки очолював кафедру педагогіки та психології в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти.
На святі були присутні разом зі своїм керівником методистом Катериною Турок шкільні бібліотекарі – слухачі курсів ЗІППО.
Ведучі засобом мультимедійної презентації та декламування відтворили основні віхи життя та творчості письменника. Виставка творів із фонду бібліотеки стала яскравим доповненням до фактів про життя і творчість ювіляра, адже ніщо так не свідчить про письменницьку популярність і актуальність, як зачитані дітьми книжки.
Учасники дійства – учні 4-Б класу Ужгородської лінгвістичної гімназії – майстерно відтворили поетичну творчість письменника, а також з народною артисткою Кларою Балог порадували присутніх низкою пісень на слова Степана Жупанина. Учитель цієї школи Марина Манзулич розповіла про використання творчості Степана Ілліча в навчально-виховній роботі сучасної школи.
У виступах гостей – голови Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василя Густі, письменниці й науковця Лідії Ходанич (Повх), мистецтвознавця Івана Хланти – звучало багато теплих слів і споминів про ювіляра. Кожен з виступаючих вважав за необхідне прочитати напам’ять улюблений вірш ювіляра.
Захід у Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва розпочав серію дійств, приурочених до ювілею Степана Жупанина. Попереду ще, зокрема, круглий стіл та обласна науково-практична конференція в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти, де довгий час Степан Ілліч працював як учитель учителів.

juvilej 1