Міжнародна співпраця з Пряшівським університетом (Словацька Республіка)

prez-slov-1

4 лютого у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти з ініціативи кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти і за сприяння генерального консула Словацької Республіки в м.Ужгороді відбулася презентація посібника-довідника «Навчальні заклади Східної Словаччини для абітурієнтів з України», який рецензувала Марія Баяновська, канд. пед. наук, доктор філософії (PhD), доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО. Цей посібник-довідник схвалений до друку науково-методичною радою інституту.

Розпочала зустріч Тетяна Палько, директор ЗІППО, яка привітала присутніх у гостинному Закарпатті. Демонcтруючи гостям «Післядипломну педагогічну освіту Закарпаття у європейському вимірі», стисло і коротко охарактеризувала концептуальні аспекти діяльності інституту, завдання та перспективи роботи, розповіла про основні напрями у роботі кафедр та кабінетів, активізацію участі у міжнародних та всеукраїнських проектах з інноваційної тематики та міжнародній науково-дослідній та науково-методичній співпраці з освітніми закладами європейських країн.
Почесними гостями форуму були Янка Бур’янова, генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді, котра розповіла учасникам про сучасний стан та перспективи словацько-українських зв’язків у галузі освіти.
Наталія Куля, науковий співробітник Інституту еколого-релігійних студій презентувала посібник-довідник «Навчальні заклади Східної Словаччини для абітурієнтів з України».
 Івана Цімерманова, проректор з міжнародних зв’язків Пряшівського університету, професор, окреслила європейські перспективи і можливості навчання абітурієнтів з України.
Керівник відділу міжнародних зв’язків Пряшівського університету Юрій Журавльов ознайомив присутніх з особливостями вступу абітурієнтів з України в Пряшівський університет.
Марія Баяновська, канд. пед. наук, доктор філософії (PhD), доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, модерувала презентацію, а у виступі наголосила на ключовій ролі ЗІППО у розбудові українсько-словацьких зв’язків у сфері шкільництва.
Заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності ЗІППО, канд. іст. наук. Михайло Басараб звернув увагу на роль міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2015» як формі презентації досягнень освітніх закладів в умовах освітньої інноваційної діяльності.
Іван Лазар, завідувач кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІППО, розповів про організацію профорієнтаційної роботи в ЗНЗ області і перспективи освіти у країнах ЄС для абітурієнтів з України.
У підсумку відбулася дискусія та прес-конференція для ЗМІ. Організатори та гості презентації відповідали на численні запитання аудиторії.
На завершення форуму учасникам подарували посібник-довідник «Навчальні заклади Східної Словаччини для абітурієнтів з України» та інформаційні буклети про діяльність Пряшівського університету.

(завантажити програму)