Новини

Молитви за перемогу в Україні

dn-flesmob1

Музичні керівники закладів дошкільної освіти та вчителі музичного мистецтва ЗДО під час проходження курсів підвищення кваліфікації на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти провели флешмоб „Молитви за перемогу в Україні".

Відзначаємо День Української Державності

derzhavnist

З нагоди Дня Української Державності, встановленого Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423, на кафедрі суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося обговорення плану тематичних заходів кафедри спільно із закладами вищої, загальної середньої, дошкільної освіти, закладами культури і мистецтв, музеями, галереями.

Засідання для координаторів областей з предметів духовно-морального спрямування

duhmor1

Відповідно до плану діяльності Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, з корективами, внесеними війною за незалежність нашої держави, 8 червня проводилося чергове засідання Громадської ради, на яке запрошувалися координатори областей з предметів духовно-морального спрямування.

„Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки”

kraeznavstvo-v-kontexti

У Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувається Х Регіональний науково-методичний інтернет-семінар „Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки", який об'єднав професійні і творчі зусилля науковців закладів вищої освіти і практиків загальної середньої освіти Закарпаття щодо реалізації потенціалу краєзнавства в їх науковій, освітній, педагогічній, виховній діяльності.

Спочатку виховуємо себе

vyhovuemo-sebe

24-25 травня відбувся Всеукраїнський вебінар „Презентація модельної навчальної програми „Духовність і мораль у житті людини і суспільства" для учнів 5-6 класів закладів освіти".
У вебінарі взяла участь старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО Жабляк Марія, яка порушила тему ціннісного потенціалу предметів духовно-морального спрямування в контексті реалізації Нової української школи.

Виховання у період воєнного стану

naukchyt-1

Російсько-українська війна розпочалася в Україні ще в 2014 році. Сьогодні вона стала широкомасштабною. Це – війна проти людяності, демократичних ідей, прав і свобод людини, розбудови української державності і демократичної культури в суспільстві. Вчинені російським військом акти геноциду над українськими дітьми, жінками, цивільним населенням, знаходять в очах світу і людства підтримку, як і спричинене руйнування українських міст, сіл і містечок. Воєнні злочини розбивають серця не лише всім українцям, які прагнуть миру і спокою, а й всім людям доброї волі на планеті Земля.

Збагачуємо національну і світову історіографію

kondratovych1

Історію творять люди різні за соціальним походженням, статусом, національністю, громадянською активністю, професіями, уподобаннями, віросповіданням і т.ін.
Одні серед них більш відомі, другі – менш, а інші відомі лише вузькому колові свого оточення. В історії є чимало «білих» плям, наприклад, невідомих імен або, з ідеологічних міркувань, навмисне забутих. Це – одна з основних причин щодо питання персоналізації в історичній науці.
ХХ століття усіяне війнами різного гатунку – Перша і Друга світові війни, опісля холодна війна...

ВІДКРИТА ТРИБУНА – 2022 „Актуальні питання вивчення, удосконалення та популяризація української мови”

На кафедрі суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського ІППО в 2022 році продовжує працювати Відкрита трибуна „Актуальні питання вивчення, удосконалення та популяризація української мови”.
Цього року вона спрямовує свою роботу на реалізацію Стратегії популяризації української мови до 2030 року „Сильна мова – успішна держава”, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. №596-р (зі змінами).
Запрошуємо до співпраці заклади освіти, громадські організації, соціально-виховні інституції, які покликані розвивати активне та продуктивне використання мови, формувати мовленнєві навички і комунікативну компетентність.
Відкрита трибуна – 2022 має на меті сприяти створенню україномовного середовища у полікультурних учнівських, педагогічних, науково-педагогічних колективах та сім’ях вихованців. 

Обласна науково-методична онлайн-конференція "Педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського в шкільній мистецькій освіті"

1631276339003Вересень – це місяць, у якому народилися такі визначні особистості ХХ століття як Василь Олександрович Сухомлинський – педагог, науковець, добротворець, основоположник вітчизняної гуманістичної концепції освіти і виховання.
У рамках підготовки Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти до ХІ Міжнародних і ХХVIII Всеукраїнських педагогічних читань „Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю. Розмірковуємо про художньо-емоційний світ дитинства”, які проводитимуться 24 вересня цього року, кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти стала ініціатором проведення тематичних заходів в ЗДО і ЗЗСО області, серед яких і Обласна науково-методична онлайн-конференція „Педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського в шкільній мистецькій освіті”, що відбулася 9 вересня. Її робота підпорядковувалася професійним потребам і запитам цільової аудиторії – учителям музичного мистецтва Закарпатської області.

Марафон "Наша незалежність" присвячено 30-літтю незалежності України

FB COVER DESK1У рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України в усій країні проходить загальнонаціональний культурно-освітній марафон «Наша незалежність». Він має на меті показати важливі для становлення незалежності України факти з окремих регіонів, зокрема й Закарпаття. На пропонованих світлинах відображено відзначення знакових державних і народних свят України в нашому краї.