Пошук прекрасного в буденному

engr1

Мистецтво – пошук прекрасного в буденному
Енгр

У грудні, на базі Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.С.Пушкіна, відбувся обласний науково-практичний он-лайн семінар «Поліхудожнє виховання учнів у системі інтегративної мистецької освіти» методистів Р(М)МК та вчителів, які викладають інтегрований курс «Мистецтво».


Курс «Мистецтво» поєднує навчальний матеріал візуального та музичного мистецтва і є експериментальною програмою, яка передбачає підготовку учнів 1 – 8 класів до вивчення курсу «Художня культура» в 9 – 11 класах. В органічній єдності дисциплін художньо-естетичного циклу учням надається унікальна можливість долучитися до перлин європейської та світової культури, оволодіти основами мистецької діяльності: співу, художньої творчості тощо. Саме мультимедійні засоби навчання, які включені у курс «Мистецтво», на думку автора Л. М. Масол, відкривають нові технологічні можливості для педагогіки мистецтва та поліхудожнього виховання школярів, і мають значні переваги порівняно з традиційним навчанням.
Мета семінару – обмін досвідом із апробації експериментального курсу «Мистецтво», дослідження засвоєння навчального матеріалу та вплив мультимедійних засобів викладання на творчі здібності учнів.
Зі словами вітання звернувся до присутніх Михайло Мотильчак, начальник управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради, який побажав учасникам наполегливості та творчої гармонії. Завідувач методичного кабінету управління освіти, директор школи Микола Морека та методист із художньо-естетичних дисциплін Світлана Паулишинець ознайомили вчителів із роботою педагогів художньо-естетичного циклу Мукачівщини.
Пленарну частину семінару відкрила старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Марія Жабляк, розкривши особливості роботи вчителів, задіяних в апробації курсу «Мистецтво» та «Художня культура».
Учителі образотворчого мистецтва та художньої культури Лариса Папіш та музичного мистецтва Олеся Сабов підготували та провели урок-конференцію з художньої культури в 11 класі «Внутрішній світ людини у творах великих голландців Пітера Пауля Рубенса і Рембрандта Харменса ван Рейна». Заступник директора з виховної роботи І.В. Турянчик провела виховний захід «Ой хто, хто, Миколая любить», подарувавши присутнім відчуття справжнього свята.
Проведення он-лайн діалогу «Поліхудожнє виховання учнів у системі інтегративної мистецької освіти: зміст і технології» із кандидатом педагогічних наук, провідним науковим співробітником лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, автором програм і підручників із мистецтва і художньої культури Людмилою Масол урізноманітнило та пожвавило роботу учасників семінару.
Людмила Миколаївна висловила своє бачення викладання предметів художньо-естетичного циклу у школі. Учасники поділилися своїми надбаннями, наробками та спостереженнями щодо засвоєння учнями навчальної програми з даного курсу.
Присутні переглянули та оцінили виставку дитячих робіт, організовану педагогами Мукачівщини.
Освітяни високо оцінили роботу методичного об'єднання вчителів етико-естетичного циклу м. Мукачева, відмітивши, що семінар проведено на високому навчальному, виховному та науково-методичному рівнях із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій, комп'ютерного та мультимедійного обладнання.
На завершення Марія Жабляк подякувала господарям за гостинність та зазначила, що інформаційна насиченість, поліхудожнє виховання школярів, творчий підхід до проведення уроків та виховних заходів – це найбільш вдалі моментами семінару.
Закінчився семінар екскурсією пам'ятними місцями Мукачівщини.

engr1

engr1