Духовно-естетичний розвиток особистості

IMG 9531

У листопаді в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася ІІ Міжрегіональна онлайн-конференція «Духовно-естетичний розвиток особистості у контексті євроінтеграційних процесів», організатором проведення якої стала кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО.

Мета конференції полягала в тому, щоб привернути увагу педагогічної громадськості до духовної кризи суспільства, проблем формування духовного та естетичного середовища для розвитку особистості в новій історико-культурній ситуації, плекання духовних та естетичних цінностей.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної та міжнародної діяльності Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, канд. іст. наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО та почесний її гість – Золтан Жофчак, народний учитель України, заслужений учитель України, керівник лауреата міжнародних конкурсів – учнівського хору «Едельвейс», – почесний громадянин міста Ужгорода.
Урочистості конференції додав концертний виступ «золотого» голосу Сріберної Землі Юстини Дідик, лауреата обласних премій Євгенія та Юрія Шерегіїв, Дезидерія Задора, котра під супровід концертмейстера Лариси Голубєвої (фортепіано, орган), викладача Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Є. Задора, Катерини Попович (скрипка), студентки 4-го курсу Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Є. Задора виконала, зокрема, наступні духовні твори: Й.С. Бах «Ave Maria», Л. Увебер «Pie Jesu», В. Качінні «Ave Maria», Й. Бокшай «Хваліте Господа», О. Лиховід «Діво Маріє».
Молода закарпатська поетеса Марічка Черничко подарувала учасникам конференції кілька глибоко філософських за змістом поезій з її власної збірки «Три стільці» та саму збірку поезій.
Роботу конференції модерувала Марія Баяновська, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, канд.пед.наук, доктор філософії (Ph Dr), доцент, член-кореспондент Міжнародної академії богословських наук, член Національної Ліги українських композиторів.
На пленарному засіданні доповіді представлялися як наживо, так і в постеровому, онлайн-режимах і охоплювали широкий спектр наступних питань, пов’язаних з проблематикою конференції та сучасними суспільними викликами:
 - духовну творчість педагога у контексті європейських цінностей;
 - опанування естетичних цінностей творів мистецтв молодшими школярами на уроках художньо-естетичного циклу;
- формування громадянських компетентностей педагогів та учнів у системі роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти;
- трансформацію духовних цінностей у контексті європейського виміру;
- роль вчительського руху на західноукраїнських землях другої половини ХІХ – початку ХХ століття та його вплив на формування духовного ідеалу українця;
- виховання духовності майбутніх митців крізь призму історії літератури Закарпаття;
- творчі спілки як каталізатор духовного життя сучасної України;
- виховний потенціал духовної мистецької спадщини на Закарпатті.
Учасниками конференції були: науково-педагогічні працівники кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО та ДВНЗ «УжНУ», науково-педагогічні працівники коледжу мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту, педагогічні працівники Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Є. Задора, Ужгородського коледжу культури і мистецтв, учителі образотворчого мистецтва Закарпатської області, педагоги-експериментатори з експериментальних майданчиків – УСЗОШ І-ІІІ ст. № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів та Мукачівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, представники творчих спілок Закарпаття.
На круглому столі «Тенденції та шляхи духовно-естетичного розвитку особистості в нових історико-культурних реаліях» обговорювалися шляхи та засоби духовно-естетичного розвитку особистості у контексті сучасних європейських стандартів, акцентувалося на тому, що духовність і мистецтво містить багатий освітньо-розвивальний потенціал, який необхідно використовувати як на уроках суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін в загальноосвітніх навчальних закладах, так і в системі позашкільної, вищої та післядипломної педагогічної освіти.
У підсумку прийнято ухвалу. Конференція закінчила свою роботу «Многоліттям».

 

Марія Баяновська,
завідувач кафедри суспільно-гуманітарної
та етико-естетичної освіти ЗІППО

IMG 9495

IMG 9498

IMG 9502

IMG 9510

IMG 9514

IMG 9514

IMG 9514

IMG 9514

IMG 9514