Розвиток пріоритетних наукових напрямів на перетині духовної педагогіки, екології та релігії

ecolНещодавно в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти в рамках співпраці кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО з Інститутом еколого-релігійних студій, що діє в структурі ДВНЗ „УжНУ”, для слухачів курсів підвищення кваліфікації керівників ЗЗСО було проведено презентацію Церковно-екологічного календаря на 2020 рік.

 

В оглядовій лекції Бокотей Олександр Миколайович, директор Інституту еколого-релігійних студій, секретар Міжрелігійного та громадського природоохоронного форуму Східної Європи (IRCEF), та Біланич Михайло Михайлович, завідувач сектору природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького, наголосили на актуальності і необхідності розвитку християнської екологічної свідомості, зокрема засобами церковно-екологічного календаря та розгортання суспільного руху за збереження довкілля, на важливості залучення до цього процесу закладів освіти області. Також зазначили, що в зв’язку з прийняттям Закону України „Про освіту” (2017), Церква має змогу створювати свої заклади освіти і в цьому руслі є важливим дослідження співпраці Церкви з державою у сфері освіти.
Доповідачі доповнили лекцію змістовною та актуальною презентацією „Співпраця Інституту еколого-релігійних студій з кафедрою суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освітиЗІППО в духовному вихованні”, інформаційно-закличними виданнями („Молитовник-требник за збереження довкілля”, „Толерантність на кордонах Європи: вимір для України”, „Розмальовка для дітей – Захисти клімат”) та презентували „Православний церковно-екологічний календар на 2020 рік”.
Під час презентації з боку керівників ЗЗСО висловлювалися побажання активніше долучатися до екологічного руху на місцях та продовжувати співпрацю в цьому руслі.

Марія Баяновська