Обласна школа музичного керівника закладів дошкільної освіти: творча реалізація досвіду

Вже кілька років поспіль при кафедрі суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти працює Обласна школа музичного керівника закладів дошкільної освіти.

 

Ця Школа є однією із ефективних форм особистісної траєкторії професійного зростання музичного керівника закладу дошкільної освіти та його творчої самореалізації, а також потужним духовним осередком, в якому продукуються інноваційні ідеї щодо організації музичного виховання в ЗДО, апробуються нові науково-методичні розробки. Її учасники діляться набутим досвідом з проблем духовно-морального та естетичного розвитку дошкільника.
Зазначимо, що базою проведення першого заняття Школи був спеціалізований навчально-виховний комплекс «ЗОШ І ступеня – ДНЗ» з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» міста Ужгорода (директор – Різак Т.М.).
Нещодавно на базі Баранинського ЗДО Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області було проведено чергове заняття згаданої Школи, під час роботи якої презентувалися ідеї впровадження краєзнавства на музичних заняттях, його вплив на формування духовності дитини, а також розкривалися основи формування економічної культури, застосовуючи моделювання економічних відносин в життєвих ситуаціях.
На відкритих заняттях були присутні керівники, педагоги-вихователі та музичні керівники закладів дошкільної освіти: Яроцького ЗДО – Васько О.Ю., Великолазівського ЗДО – Жовтаній Р.Ю., Стрипського НВК – Лящо Т. М., Підгорбського НВК – Кипила М. Е., Довгопільського НВК – Кривлянська Г. М., Мастюк Т. В. – головний спеціаліст відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської сільської ради, Баяновська М. Р., завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, науковий керівник Обласної школи музичного керівника.
Марія Іванівна Граб – завідувач та музичний керівник Баранинського ЗДО підготувала і провела «Вичурки» – розвагу з використанням народно-ігрового фольклору для старшої групи, під час якої діти демонстрували обізнаність зі звичаєво-обрядовими традиціями нашого краю та України.
На занятті панувала весела, радісна, доброзичлива атмосфера. Вихованці з легкістю і дитячою безпосередністю «вичуркували» разом з гостями.
Як вкраплювати економічні знання у виховний процес закладу дошкільної освіти на прикладі змішаної молодшої і середньої групи показала вихователь Баранинського ЗДОТетяна Степанівна Логвінова. Вона провелаінтегроване заняття «День народження Зайчика» – з пріоритетом економічного виховання та розвитку творчих здібностей дітей.
Елементарні знання дітям про навколишній предметний світ як світ духовних і матеріальних цінностей, як частину загальнолюдської культури подавалися в легкій, жвавій, цікавій ігровій формі, застосовуючи транспортні засоби, грошові одиниці, музичний супровід тощо. Морально-етичні норми і цінності, засвоєні дітьми у процесі попередніх та цього заняття, проявлялися і закріплювалися у різних життєвих ситуаціях.
Під час підбиття підсумків відзначено високий рівень організації та проведення відкритих занять, професійну майстерність Граб М.І. та Логвінової Т.С., успішну і результативну роботу Обласної школи музичного керівника. Учасники окреслили подальші перспективи творчої співпраці Баранинського й інших закладів дошкільної освіти Баранинської сільської ради з Обласною школою музичного керівника.

Марія Баяновська,
науковий керівник Обласної школи
музичного керівника