Просвітницько-виховні заходи з історії Карпатської України пройшли в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти

тематична дискусія зі шкільними бібліотекарями 10 березня 2021Із нагоди 82-ої річниці від дня проголошення незалежності Карпатської України в закладах освіти Закарпатській області проводяться тематичні заходи: виховні години, лекції, круглі столи, конференції, книжкові виставки тощо. Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти не став виключенням. Зокрема, професор кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, доктор історичних наук Роман Офіцинський та методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних і художньо-естетичних дисциплін Юрій Шимон провели тематичні конференції у віртуальному режимі (за допомогою програми "Zoom") для вчителів історії, правознавства та інтегрованого курсу "Громадянська освіта" 5 і 12 березня.
Карпатська УкраїнаГоловною метою цих конференцій був обмін науково-педагогічним досвідом у викладанні та вивченні зазначеної проблематики. Адже історичні події, пов'язані з проголошеннями автономії та незалежності Карпатської України та її окупації, детально вивчаються на уроках історії України в 10 класі закладів загальної середньої освіти всієї країни. Насамперед висвітлюються важливі події державотворення 1938–1939 років і політична діяльність президента Карпатської України, Героя України Августина Волошина та його соратників, вшановується пам'ять про полеглих оборонців Карпатської України, жертв злочинів проти людяності та масових репресій угорської окупаційної влади.
Крім того, професор Р. Офіцинський виступив модератором і провів 9 і 10 березня наживо тематичні дискусії з учителями української мови і літератури та шкільними бібліотекарями. У "Zoom"-і відбувся жвавий обмін думками щодо найновіших наукових видань з історії Карпатської України, сучасних трактовок її важливих віх і відображення в художній літературі, виховних функцій національних меморіалів на Красному Полі біля м. Хуст і на Верецькому перевалі поблизу с. Верб`яж.
У зауважених заходах дистанційно взяли участь загалом майже дві сотні працівників закладів загальної середньої освіти Закарпатської області.
Відзначимо, що професор Роман Офіцинський є автором історичних есе "Карпатська Україна". Ця книжка побачила світ минулого року, отримала низку позитивних відгуків, була належно представлена перед читачами всієї України.