Депортація кримських татар – злочин проти людяності

den-pam-gertv-tatar-20Щороку 18 травня в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Депортація кримських татар – злочин проти людяності, вчинений вищим керівництвом СРСР. Її розпочали о 3-ій ранку 18 травня 1944 р. і провели за три доби 32 тис. співробітників НКВС. Депортованих звезли машинами до залізничних станцій Бахчисарай, Джанкой та Сімферополь.
На спецпоселення в Центральній Азії відправили понад 183 тис. кримських татар, ще 17 тис. – на примусові роботи і в ГУЛАГ. Також із Криму вигнали понад 40 тис. болгар, вірмен, греків, турків, ромів. У перший рік після депортації від голоду, хвороб, виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар.
Анексія Криму Російською Федерацією актуалізувала боротьбу кримських татар за свої права. У 2014 р. російські окупанти заборонили проведення 18 травня традиційного траурного мітингу в Сімферополі. За перший рік після анексії понад 150 кримських татар засудили з політичних мотивів, 21 зник безвісти або був убитий. Нині переслідування кримськотатарського народу російською окупаційною адміністрацією лише посилюються.
Про це йшлося на тематичній зустрічі професора кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, доктора історичних наук Романа Офіцинського з півсотнею вчителів української мови і літератури – слухачів курсів підвищення кваліфікації.