Про корифеїв української культури

У зв’язку з відзначенням знаменних і пам’ятних дат в історії розвитку української культури, зокрема 130-річчя від дня народження Ігоря Федоровича Стравінського, 140-річчя з дня народження Соломії Крушельницької, 135-річчя від дня народження Гната Хоткевича кафедра методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін та кабінетсуспільно-гуманітарних дисциплін провели оглядові та публічні лекції, присвячені життєтворчості цих видатних постатей на курсах підвищення кваліфікації вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін.


Вчителями української  мови та літератури, історії, котрі  проходили курси підвищення кваліфікації, написані випускні роботи на теми «Моральні засади повісті  «Кам’яна душа» Г.М. Хоткевича», «Історико-культурна  цінність п’єси «Довбуш» Г.М. Хоткевича»,«Виховне значення театрології «Богдан Хмельницький» Г. М.Хоткевича», «Творчість Ігоря Стравінського, Соломії Крушельницької та Гната Хоткевича у контексті світової культури».

У рамках проекту «Корифеї української музичної освіти і культури», що здійснює лабораторія «Сучасні технології виховання», присвяченого цим знаменним датам, розроблено сугестивну технологію «Виховуємо музикою і художнім словом».

На практичних заняттях вчителів музичного мистецтва області  в ЗІППО проаналізовано композиторську і диригентську діяльність І.Ф. Стравінського, співочу кар’єру його батька Федора Стравінського, мистецьку діяльність Соломії Крушельницької, а в тісній співпраці з Ужгородським коледжом культури і мистецтв проведено музичну годину «Соломія Крушельницька – велика, бо вона, як пісня, - завжди жива і невмируща» (М.Головащенко).

У бібліотеці інституту  та на кафедрі методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін  оформлено виставку «Золотий фонд культурної спадщини України»,а у групі шкільних бібліотекарів на курсах підвищення кваліфікації проведено заняття-моделювання вечорів-портретів Ігоря Стравінського, Соломії Крушельницької, Гната Хоткевича.

Марія Баяновська,
завідувач кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін ЗІППО