Новини

ВІДКРИТА ТРИБУНА – 2022 „Актуальні питання вивчення, удосконалення та популяризація української мови”

На кафедрі суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського ІППО в 2022 році продовжує працювати Відкрита трибуна „Актуальні питання вивчення, удосконалення та популяризація української мови”.
Цього року вона спрямовує свою роботу на реалізацію Стратегії популяризації української мови до 2030 року „Сильна мова – успішна держава”, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. №596-р (зі змінами).
Запрошуємо до співпраці заклади освіти, громадські організації, соціально-виховні інституції, які покликані розвивати активне та продуктивне використання мови, формувати мовленнєві навички і комунікативну компетентність.
Відкрита трибуна – 2022 має на меті сприяти створенню україномовного середовища у полікультурних учнівських, педагогічних, науково-педагогічних колективах та сім’ях вихованців. 

Обласна науково-методична онлайн-конференція "Педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського в шкільній мистецькій освіті"

1631276339003Вересень – це місяць, у якому народилися такі визначні особистості ХХ століття як Василь Олександрович Сухомлинський – педагог, науковець, добротворець, основоположник вітчизняної гуманістичної концепції освіти і виховання.
У рамках підготовки Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти до ХІ Міжнародних і ХХVIII Всеукраїнських педагогічних читань „Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю. Розмірковуємо про художньо-емоційний світ дитинства”, які проводитимуться 24 вересня цього року, кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти стала ініціатором проведення тематичних заходів в ЗДО і ЗЗСО області, серед яких і Обласна науково-методична онлайн-конференція „Педагогічні ідеї В.О. Сухомлинського в шкільній мистецькій освіті”, що відбулася 9 вересня. Її робота підпорядковувалася професійним потребам і запитам цільової аудиторії – учителям музичного мистецтва Закарпатської області.

Марафон "Наша незалежність" присвячено 30-літтю незалежності України

FB COVER DESK1У рамках відзначення 30-ї річниці незалежності України в усій країні проходить загальнонаціональний культурно-освітній марафон «Наша незалежність». Він має на меті показати важливі для становлення незалежності України факти з окремих регіонів, зокрема й Закарпаття. На пропонованих світлинах відображено відзначення знакових державних і народних свят України в нашому краї.

Науковий форум „Мій рідний край – Закарпаття”

bajВелика любов до рідного краю – Закарпаття об’єднала в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти науковців ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, Мукачівського державного університету, Закарпатської академії мистецтв, Комунального закладу вищої освіти „Ужгородський інститут культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради, Інституту еколого-релігійних студій, Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ, Інституту Історії Церкви Мукачівської греко-католицької єпархії, Ужгородської греко-католицької богословської академії ім. Блаженного Теодора Ромжі, Комунального закладу „Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького”, Комунального закладу „Закарпатський музей народної архітектури та побуту”, ГО „Закарпатське крайове культурно-освітнє товариство „Просвіта”, педагогів, громадських і культурних діячів, митців, священників, музейних працівників краю.

Депортація кримських татар – злочин проти людяності

den-pam-gertv-tatar-20Щороку 18 травня в Україні вшановують День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Депортація кримських татар – злочин проти людяності, вчинений вищим керівництвом СРСР. Її розпочали о 3-ій ранку 18 травня 1944 р. і провели за три доби 32 тис. співробітників НКВС. Депортованих звезли машинами до залізничних станцій Бахчисарай, Джанкой та Сімферополь.

Відбудеться IХ Регіональний науково-методичний інтернет-семінар "Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки"

INT-SEMКафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти запрошує взяти участь у роботі IХ Регіонального науково-методичного інтернет-семінару «Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки», який відбудеться 22 квітня 2021 року у Міжнародний День Землі.   
Мета проведення інтернет-семінару – об’єднання професійних і творчих зусиль науковців і практиків Закарпаття щодо реалізації потенціалу краєзнавства в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки.

Просвітницько-виховні заходи з історії Карпатської України пройшли в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти

тематична дискусія зі шкільними бібліотекарями 10 березня 2021Із нагоди 82-ої річниці від дня проголошення незалежності Карпатської України в закладах освіти Закарпатській області проводяться тематичні заходи: виховні години, лекції, круглі столи, конференції, книжкові виставки тощо. Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти не став виключенням. Зокрема, професор кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, доктор історичних наук Роман Офіцинський та методист кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних і художньо-естетичних дисциплін Юрій Шимон провели тематичні конференції у віртуальному режимі (за допомогою програми "Zoom") для вчителів історії, правознавства та інтегрованого курсу "Громадянська освіта" 5 і 12 березня.

Продовжує працювати Відкрита трибуна „Актуальні питання вивчення та популяризації української мови в умовах сучасних викликів”

trМова – явище історичне, соціально-побутове, культурне, духовне. Вона є ідентифікатором етносу, народу, нації. Це – скарбниця людської душі і духу.

Всеукраїнське підсумкове онлайн таборування дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура"

dzh 1На Ужгородщині із дотриманням карантинних обмежень урочисто відкрито Всеукраїнське підсумкове онлайн таборування дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Джура". Із вихованцями куреня ім. Василя Пойди Негровецької НВК І-ІІІ ст. ім. В. Росохи провели гру з історії боротьби жителів краю за українську державність та подарували книги про Карпатську Україну, Гуцульську республіку, новітню історію державницьких змагань доценти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Михайло Басараб та ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Маріан Токар, а також держслужбовець Євген Ясінський. Виховник куреня Іван Гавриль та його вихованці розповіли гостям про двох випускників своєї школи – Василя Пойду та Василя Росоху, які загинули в українсько-російській війні.

Краєзнавство як шлях до мультидисциплінарної інтеграції

sem krЗаключний етап VIII регіонального науково-методичного інтернет-семінару «Краєзнавство в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки» відбувся 28 травня 2020 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. Він мав на меті об’єднати професійні ітворчі зусилля науковців і практиків Закарпаття щодо реалізації потенціалу краєзнавства в інтердисциплінарному контексті розвитку сучасної освіти і науки.