Обмін досвідом - ключ до знань

У жовтні 2012 року 10 волонтерів корпусу миру на чолі з Монікою Закер завітали у Хустську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 3. Метою візиту був мовний семінар-тренінг учителів англійської мови міста Хуст. Тема семінару виявилась  дуже актуальною, адже комунікативний метод навчання іноземної мови сьогодні є одним з найпопулярніших у світі. Багато хто вважає його найбільш прогресивним та ефективним методом.


Учителі англійської мови з усіх шкіл міста зібралися у актовій залі школи, щоб познайомитися з волонтерами Корпусу миру, поспілкуватися з ними, обговорити питання формування основних комунікативних компетентностей. Наступним етапом семінару стала робота в групах – по двоє волонтерів та сім учителів у кожній. Для всіх чотирьох груп, які працювали у окремих аудиторіях, волонтери презентували інтерактивні вправи та  прийоми, покликані навчити ефективному спілкуванню в мовному середовищі.  Учасники семінару зазначили, що такі мовленнєві вправи як “Тaboo”, ”Snowball”,”Impromptu Speeches” та інші, можуть бути адаптовані до учнів з будь-яким рівнем знань іноземної мови; їх зручно використовувати на різних етапах уроку, наприклад, у вигляді лексичної зарядки на початку уроку чи як гру в основній частині уроку. Учителі з радістю брали участь у майстер-класах, хоча для більшості з них інформація була не новою, адже різноманітні види вправ вони успішно використовують на своїх уроках.  Спілкування з волонтерами стало дуже корисним для педагогів, адже обмін досвідом є надзвичайно цінним вкладом у власні знання і вміння.
Усі учасники семінару мали можливість упевнитися у тому, що використані волонтерами мовні вправи відповідають основним ознакам комунікативного методу і є ефективним засобом вивчення іноземної мови. Закордонні гості були раді спілкуванню і виявили бажання зустрічатися частіше.

Світлана Луканець, 
методист хустського міського методичного кабінету