Інше

Сертифікація вчителів 2022: перший етап – тестування – відбудеться 10 вересня

certyficts

 

Міністерство освіти і науки України затвердило Календарний план організації незалежного тестування професійних компетентностей учасників сертифікації педагогічних працівників у 2022 році. Згідно з планом, цьогоріч незалежне тестування вчителів початкової школи відбудеться 10 вересня.

29 липня стартує вступна кампанія 2022

vstup22

Міністерством юстиції України зареєстровано Порядок прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.
«У 2022 році для вступників до українських закладів фахової передвищої та вищої освіти будуть створені максимально можливі безпечні умови проведення вступної кампанії. Цьогоріч буде проведено Національний мультипредметний тест (НМТ) на здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей). НМТ відбудеться у формі комп'ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). НМТ за кордоном відбудеться в один час із тестуванням в Україні. Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок»,– зазначив Сергій Шкарлет.

Про зарахування дітей до 1 класу

zarah-u-1-klasМіністерство освіти і науки України оприлюднило рекомендаціі щодо зарахування дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного часу.
Цьогоріч зарахування здійснюватиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367.

МОН затвердило програму ЗНО для сертифікації учителів

sertyficaciaМіністерство освіти затвердило програму незалежного тестування вчителів початкових класів.
Дана програма визначає зміст тесту і призначена для оцінювання фахових знань та вмінь учителів початкових класів, що проводиться у межах сертифікації педагогічних працівників.

МОН надало рекомендації щодо роботи дитсадків

sadok

Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні.
У документі зазначено:

  • "Методичні рекомендації щодо здійснення освітньої діяльності з питань дошкільної освіти на період дії правового режиму воєнного стану" (додаток 1);
  • "Щодо здійснення заходів захисту вихованців під час освітнього процесу в умовах воєнного стану та надзвичайної ситуації" (додаток 2);
  • "План дій вихователя закладу дошкільної освіти у випадку надзвичайної ситуації" (додаток 3)

Ознайомитися із документом

За інформацією сайту МОН України

Вступна кампанія відбудеться за спецпроцедурою

zno-dpa-22

Верховна Рада України підтримала законопроєкт №7132, за яким здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).
Крім того, цим законопроєктом передбачено, що у 2022 році прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра буде здійснюватися в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Роз’яснення щодо питань навчання та отримання документа про освіту

rozjasnennia

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет надав роз'яснення щодо деяких питань навчання та отримання документа про освіту для тих дітей, які зараз навчаються не за місцем постійного проживання.
Сергій Шкарлет також звернувся до всіх батьків і учнів нашої країни, висловив розуміння, а також повідомив, що Міністерство освіти і науки України завжди на зв'язку, працівники готові допомагати та підтримувати кожного, кому це необхідно.

Про атестацію закладів освіти за професіями

termin-dii

Термін дії свідоцтв про атестацію закладів освіти за професіями, що були чинні на 24 лютого 2022 року, продовжується до 1 липня року, наступного за припиненням або скасуванням воєнного стану в Україні. Відповідне рішення bit.ly/3L1nKyF ухвалила Атестаційна комісія Міністерства освіти і науки 18 березня 2022 року.

Роз’яснення МОН: особливості застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану

mon-dystanciyna

У зв'язку із численними зверненнями, що надходять до МОН щодо особливостей застосування норм трудового законодавства, дистанційної форми роботи під час дії правового режиму воєнного стану, Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій, а також керівникам закладів освіти надіслані чергові роз'яснення.