Про проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва у 2013/2014 навчальному році

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ
Н А К А З
11.10.2013
Ужгород
№ 783

Про проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва у 2013/2014 навчальному році

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099 зі змінами та доповненнями, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056, на виконання наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27 червня 2012 року № 751 „Про започаткування щорічної Всеукраїнської учнівської олімпіади з фізичної культури і спорту”, наказу Міністерства освіти і науки України від 5 серпня 2013 № 1079 „Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2013/2014 навчальному році”, Правил проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, затверджених наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 5 січня 2012 року № 4 зі змінами та доповненнями, наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації від 20 лютого 2013 № 109 „Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва 2012/2013 навчального року”, з метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді

НАКАЗУЮ:
1. Управлінню дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти забезпечити загальне керівництво Всеукраїнськими учнівськими олімпіадами з навчальних предметів та конкурсом з образотворчого мистецтва.
2. Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти, відділам (управлінням) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів, Ужгородській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, навчально-методичному центру професійно-технічної освіти в Закарпатській області під час організації та проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва в межах компетенції:
2.1. Забезпечити неухильне дотримання Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.09.2011 № 1099 зі змінами та доповненнями від 16.01.2012 року № 29, Правил проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, І етапу турнірів, І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 05.01.2012 № 4 зі змінами та доповненнями від 03.05.2012 року № 328.
2.2. Врахувати, що:
2.2.1. Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів проводяться в три етапи: І етап – у жовтні 2013 року, ІІ етап – у листопаді –грудні 2013 року, ІІІ етап – у січні – лютому 2014 року: з української мови і літератури, російської мови і літератури, іноземних мов (англійської, німецької, французької), історії, правознавства, математики, фізики, астрономії, хімії, біології, екології, географії, інформатики, інформаційних технологій, економіки, трудового навчання, педагогіки і психології, фізичної культури і спорту, української мови і літератури в школах з угорською, румунською мовами навчання, угорської мови і літератури, румунської мови і літератури.
2.2.2. Конкурс з образотворчого мистецтва – у два етапи: І етап – у листопаді – грудні 2013 року, ІІ етап – у січні – лютому 2014 року.
2.3. До 1 листопада поточного року оргкомітетам I етапу надіслати звіти про проведення олімпіад з навчальних предметів та заявки на участь команд до оргкомітетів наступного етапу.
2.4. До 30 грудня 2013 року надіслати звіти про проведення II етапу олімпіад з навчальних предметів, І етапу конкурсу з образотворчого мистецтва (додаток 1) та заявки на участь у III етапі олімпіад з навчальних предметів, ІІ етапі конкурсу з образотворчого мистецтва (додаток 2) оргкомітетами цих олімпіад обласному оргкомітету на адресу Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (м. Ужгород, вул. А. Волошина, 35, zakippo@ukr.net), зазначивши у графі „Додаткова інформація”, хто з учасників потребує перекладу завдань рідною мовою (вказати якою). Для належного контролю оргкомітетом на відповідність рейтинговому складу учасників ІІІ етапу олімпіад, конкурсу з образотворчого мистецтва обов’язково необхідно зареєструватися в on-line режимі на сайті інституту.
Для олімпіади з фізичної культури і спорту подається додаткова заявка (перед початком олімпіади), обов’язково з допуском лікаря, за зразком згідно з додатком 3.
2.5. Забезпечити своєчасне відрядження учасників олімпіад і конкурсу з образотворчого мистецтва, керівників команд та членів журі на ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІ етап конкурсу з образотворчого мистецтва.
3. Відділам (управлінням) освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів:
3.1. Забезпечити проведення I етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у жовтні, II етапу – у листопаді – грудні 2013 року.
3.2. Провести ІІ етап учнівських олімпіад, І етап конкурсу з образотворчого мистецтва у терміни згідно з додатком 4 за завданнями, розробленими Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та надісланими електронною поштою відповідальній контактній особі у день проведення олімпіади о 8 00 годині.
Відповідальним за навчальні предмети на місцях до 1 листопада 2013 року повідомити відповідальному представнику інституту дані про контактну особу та електронну адресу.
4. Навчально-методичному центру професійно-технічної освіти в Закарпатській області поінформувати керівників ПТНЗ про порядок та терміни проведення I, II, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
5. Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти:
6.1. Забезпечити організацію та проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва на базі інституту, гімназії м. Ужгорода, Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ етапів ступенів № 8 Ужгородської міської ради Закарпатської області, ДВНЗ „Ужгородський національний університет” у терміни згідно з додатком 5.
Початок олімпіад, конкурсу о 1000 годині.
6.2. Провести відбірково-тренувальні збори переможців ІІІ етапу учнівських олімпіад з метою поліпшення їх підготовки до участі в ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:
української мови і літератури, історії, англійської мови, французької мови, фізики, хімії, екології, географії, інформатики, педагогіки і психології – 10 – 15 лютого 2014 року;
російської мови і літератури, правознавства, німецької мови, математики, астрономії, біології, економіки, інформаційних технологій, трудового навчання, фізичної культури і спорту – 17 – 22 лютого 2014 року.
6.2.1. 7 лютого 2014 року розмістити списки учасників відбірково-тренувальних зборів відповідно до рішень оргкомітету та журі „За підсумками проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2013/2014 навчальному році” на сайті інституту.
6.2.2. Відповідальність за організацію і проведення відбірково-тренувальних зборів переможців ІІІ етапу учнівських олімпіад з навчальних предметів покласти на Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти (Палько Т.В.).
6.3. До 5 березня 2014 року надіслати завдання ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, звіти про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та заявки на участь команд у IV етапі олімпіад оргкомітету до Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 36) та оргкомітетам Всеукраїнських олімпіад (за місцем проведення).
6.4. До 1 червня 2014 року підготувати збірник завдань із підготовки учасників ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, ІІ етапу конкурсу із образотворчого мистецтва.
7. Затвердити:
7.1. Умови проведення І – ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва у 2013/2014 навчальному році (додаток 6).
7.2. Кількісний склад команд міст, районів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва у 2013/2014 навчальному році (додаток 7).
7.3. Склад предметно-методичних комісій для складання (вироблення) завдань з навчальних предметів ІІ, ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та І, ІІ етапів конкурсу з образотворчого мистецтва у 2013/2014 навчальному році (додаток 8):
7.3.1. Предметно-методичним комісіям підготувати завдання для ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва в кількості 5 варіантів окремо для кожного класу, окрім олімпіад із предметів, які проводяться за завданнями МОН України, та іноземної мови (англійська, німецька, французька) – за завданнями, розробленими носіями мови.
Варіант завдань визначати шляхом жеребкування у день проведення олімпіади, конкурсу.
7.4. Склад оргкомітету та журі ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови і літератури, російської мови і літератури, англійської мови, німецької мови, французької мови, історії, правознавства, математики, фізики, астрономії, хімії, біології, екології, географії, інформатики, інформаційних технологій, економіки, трудового навчання (технічної та обслуговуючої праці), педагогіки і психології, фізичної культури і спорту, української мови і літератури у школах з угорською та румунською мовами навчання, угорської мови і літератури, румунської мови і літератури та ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва у складі згідно з додатками 9 – 34.
7.5. Склад апеляційних комісій ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва у 2013/2014 навчальному році (додаток 35).
8. Відповідно до поданих пропозицій щодо персонального складу ІІІ етапу журі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та ІІ етапу конкурсу з образотворчого мистецтва начальникам відділів (управлінь) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів, ректорам вищих навчальних закладів, директору Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради:
8.1. Для підготовки учасників відбірково-тренувальних зборів з навчальних предметів й остаточного визначення складу команд на ІV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад згідно з додатком 36 забезпечити участь у Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти фахівців:
з української мови і літератури, історії, англійської мови, французької мови, фізики, хімії, екології, географії, інформатики, педагогіки і психології ­­– 10 – 15 лютого 2014 року;
з російської мови і літератури, правознавства, німецької мови, математики, астрономії, біології, економіки, інформаційних технологій, трудового навчання, фізичної культури і спорту – 17 – 22 лютого 2014 року.
8.2. Забезпечити участь у відбірково-тренувальних зборах із навчальних предметів 10 – 15 лютого та 17 – 22 лютого 2014 року учнів згідно зі списками, розміщеними на сайті Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
8.2.1. Учасникам відбірково-тренувальних зборів прибути в Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти:
- до 10 години 10 лютого 2014 року із предметів: українська мова і література, історія, англійська мова, французька мова, фізика, хімія, екологія, географія, інформатика, педагогіка і психологія;
- до 10 години 17 лютого 2014 року із предметів: російська мова і література, правознавство, німецька мова, математика, астрономія, біологія, економіка, інформаційні технології, трудове навчання, фізична культура і спорт.
9. Витрати на проведення шкільних (училищних), районних (міських), обласних етапів олімпіад, турнірів і конкурсів, проживання, харчування, проведення культурно-масових заходів, оплату роботи членів журі та оргкомітетів, експертів-консультантів, заохочення учасників несуть відповідно департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, установи і навчальні заклади, які їх проводять.
Витрати на проїзд (в обидва кінці) учасників змагань, харчування в дорозі, відрядження осіб, що супроводжують учасників, проведення відбірково-тренувальних зборів кандидатів до складу команд на наступний етап олімпіад несуть відповідно департамент освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, установи і навчальні заклади, які направляють команду або окремих учасників на олімпіаду.
10. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту – начальника управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Сопкову Г.І.

Директор департаменту М. Кляп

 

Завантажити додатки до цього наказу