Освітній конгрес „Школа майбутнього – шанси та виклики”

viber 1 image 1

Міністерством освіти і науки України спільно з Гете-Інститутом в Україні 15 – 16 червня в м. Києві провели Освітній конгрес „Школа майбутнього – шанси та виклики”.
Освітній конгрес ознаменував наукове та, водночас, святкове завершення Українсько-німецького року мов 2017/2018.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич узяла участь у відкритті освітнього конгресу „Школа майбутнього – шанси та виклики”. У своєму виступі Міністр освіти наголосила: „Сьогоднішньому заходу передували роки спільної копіткої роботи між нашими інституціями та ціла низка заходів: щорічні тижні підвищення кваліфікації вчителів німецької мови, конференція з фахового та мовного інтегрованого вивчення німецької мови, відкриття Німецького цифрового дитячого університету, Олімпіада з німецької мови 2018 та конкурс „Учитель року” в номінації „Німецька мова”, підвищення кваліфікації для вчителів шкіл – учасників літніх шкіл „GoCamps” та багато інших заходів у межах „Українсько-німецький рік мов 2017/2018” та поза ним”. Лілія Гриневич наголосила, що ключовим фактором змін у житті будь-якої країни є освіта, і від того, як сьогодні будуть сформовані орієнтири в системі освіти України, залежатиме майбутнє поколінь українців на наступні 30-50 років.
Д-р. Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні, у своєму виступі зазначив, що перед кожною країною постає питання, як налаштувати свою систему освіти так, щоб, з одного боку, підготувати дітей до швидких змін світу, а з іншого, якомога більше подбати про їхнє благо. З огляду на це: „…спільна робота над модернізацією та вдосконаленням системи освіти є основною темою, яку за своїм значенням важко переоцінити в нашій тісній німецько-українській співпраці”.
Учасниками заходу стали міжнародні освітні експерти та українські освітяни. Вони презентували результати міжнародних досліджень та обговорили актуальні новини в українській освіті. Серед них – орієнтація на компетенції, нові освітні стандарти, вимоги до професійної підготовки та підвищення кваліфікації вчителів, цифрові технології у шкільній освіті тощо.
На Освітньому конгресі представлено та нагороджено переможців конкурсу для вчителів „Моя школа майбутнього” та конкурсу для школярів „Наша школа – наша справа”.
У роботі Освітнього конгресу взяли участь методист ЗІППО Іванка Буксар та вчителі німецької мови Закарпатської області.

viber image 1