Безпека життєдіяльності

Вибухонебезпечні предмети – що потрібно знати

На території України після війни і теперішнього воєнного конфлікту залишається велика кількість «неспрацьованих боєприпасів», замінованих територій та вибухівок. Тому знайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна у лісі, старому окопі, на свіжозораному полі, власному городі, а також на вулицях міст. Від таких «знахідок» гинуть дорослі та діти.

Правила поведінки населення під час бойових дій

Правила поведінки у надзвичайних ситуаціях (презентація)

Перші кроки щодо організації цивільного захисту на базовому рівні місцевого самоврядування (папка з матеріалами)

Травми критичних систем в зоні воєнних  дій (презентація)

Тактична медицина (папка з матеріалами)

Основні ознаки саморобних вибухових пристроїв та заходи безпеки при поводженні з ними (презентація)

Памʼятки (папка з матеріалами)

Міжнародне гуманітарне право (презентація)

Вогнева підготовка (папка з матеріалами)

Відділення в бою (презентація)

Дитячий травматизм у зимовий період

traumatyzmКожну зиму дитячий травматизм збільшується приблизно на третину. Які травми типові для цього часу року, і як їх уникнути?
Санчата, лижі, ковзани – найулюбленіші розваги дітей взимку. На жаль, саме вони стають причиною багатьох травм. Тут зростає роль дорослих, які повинні навчити дитину правилам поведінки, що дозволяє уникнути отримання травм, і посилити контроль за їх дотриманням. Необхідно перевірити санчата, чи не пошкоджені вони, кріплення на лижах, чи надійно і правильно прикріплене воно до ніг дитини, а ковзани на відповідність розміру.

Безпека в темний час доби

Найчастіше аварії відбуваються через нетверезих водіїв або необережність пішоходів, які у сутінках стають „невидимими”.Наїзд на пішохода – один з найпоширеніших видів ДТП, причому найчастіше відбувається це в темний час доби. Як відомо, осінньо-зимовий період – далеко не найкращий час для водіїв і пішоходів. Бруд, сльота і полій на проїжджій частині „працюють” на небезпеку учасників дорожнього руху. З настанням осені темніти починає раніше, видимість на дорогах помітно погіршується, у результаті аварій стає більше і все частіше під колеса автомобілів потрапляють пішоходи.

Невидима небезпека!

Під час опалювального періоду зростає кількість нещасних випадків, викликаних необережним ставленням до опалювальних систем, газових приладів…
Чадний газ – це безбарвний газ, дуже небезпечний, бо немає запаху, а тому його неможливо відчути. Він зустрічається всюди, де є умови – недостатня кількість кисню, погана робота витяжок, забиті димарі – для неповного згорання речовин, що містять вуглець.

Тренування на випадок пожежі

20211018 130900Відповідно до вимог документів у сфері пожежної безпеки, плану роботи щодо організації заходів цивільного захисту на 2021 рік та наказу директора інституту 18 жовтня 2021 року проведено протипожежне тренування з теми „Дії працівників інституту в випадку виникнення пожежі та організація проведення евакуаційних заходів”.

Навчання у сфері цивільного захисту

IMG-20210927-WA000527 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулося інструктивно-методичне заняття „Уміння надавати першу домедичну допомогу потерпілим у випадку отримання травм при можливих надзвичайних ситуаціях та виявленні вибухо-небезпечних предметів”.
Заняття проведено під керівництвом методиста кабінету методики виховної та позашкільної роботи Павка І.Й. із запрошенням фахівців аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Закарпатській області – заступника командира групи піротехнічних робіт підполковника служби цивільного захисту Єдинака А.Ю. та старшого викладача – методиста навчального пункту майора служби цивільного захисту Рябчук Т.Г.

Безпека дитини на відпочинку

У сезон відпусток багато батьків разом з дітьми їдуть відпочивати до моря, вибираються на природу до найближчої водойми. Відразу відзначимо той факт, що якщо ви прийшли на пляж з дітьми, то повноцінно розслабитися у вас не вийде. Окрім відповідальності за своє здоров’я, ви також відповідаєте й за життя дитини. До правил дитячої безпеки відносяться всі ті, які можна застосувати й для дорослих: не можна запливати за буйки, пірнати й стрибати на мілководді, грати в „топлячи” ігри, купатися в шторм і так далі. Варто пам'ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.