Патріотизм юних чорнотисянців вражає

DSC00167

Давньогрецький філософ Платон казав, що ніхто не стає доброю людиною випадково. Тож і патріотом випадково ніхто не стане. Безперечно, виховувати патріотичні почуття в дитини потрібно змалку. І на тлі трагічних подій в Україні ця потреба стала ще актуальнішою. Саме тому з початку нового навчального року в усіх навчальних закладах України почала діяти і втілюватися в життя Концепція національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 р. № 641.

Керуючись її метою та завданнями, на базі Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст. було сплановано районний семінар-практикум для класних керівників та педагогів-організаторів району, який відбувся в переддень святкування Дня захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Не випадково обрано й тему семінару – «Виховання національно-громадських та військово-патріотичних компетентностей особистості школяра».
Чорнотисянці вразили гостей вже з порога школи: вітаючи хлібом-сіллю та коломийками у виконанні наймолодших вихованців, побажали присутнім не лише ознайомитися з навчальним закладом, а й перейняти досвід роботи їхніх педагогів-наставників. Після ознайомлення із планом роботи учасники семінару відвідали урочисту лінійку, присвячену Дню визволення села, яку вміло провела педагог-організатор Кравчук Г.А. У своєму виступі директор школи Манівчук Р.М., звертаючись до учнів, педагогів школи та гостей, нагадав про обов’язок кожного громадянина із повагою ставитися як до героїв, які захищали свою землю колись, більше, ніж сімдесят років тому, так і до героїв сучасних, які кров’ю писали сторінки історії наших часів, гідно відстоюючи суверенітет і незалежність своєї держави.
Учні школи згадали імена загиблих односельчан у роки Великої Вітчизняної війни, поклали гірлянду слави та квіти до обеліску Слави, пам’ятних знаків героям УПА та Небесної Сотні; із гордістю та трепетом зачитали й прізвища тих 17 чорнотисянців, які зараз боронять нашу землю від російського вторгнення в зоні АТО.
Виховні години, які провели класні керівники Андріюк О.М. у 5 класі «Ми нащадки твої, Україно!», Жовнярук Г.М. у 6-Б класі «Єдина Україна від заходу до сходу», Гашпарович Б.С. у 7-А класі «Україна починається з нас», Штефуряк О.С. у 9-А класі «Наші герої не вмирають ніколи», Опаранюк Н.В. в 11 класі «Мужність і відвага крізь покоління», отримали схвальні відгуки та подяки за змістовність, інноваційність, нестандартність, актуальність та творчий підхід від гостей із різних куточків Рахівщини.
Військово-спортивні змагання «Естафета мужності» між 10 та 11 класами, підготовлені педагогом-організатором Кравчук Г.А., учителями фізичної культури Никоряк М.В. та Петрюк М.І., керівником гуртка Штефуряк С.В., показали, що педагоги школи системно підходять до організації військово-патріотичного виховання молоді, спрямовують школярів на підготовку до оволодіння військовими професіями, формують психологічну та фізичну готовність до служби в Збройних Силах, виховують підростаюче покоління справжніми патріотами, здатними стати на захист Вітчизни.
Заступник директора з виховної роботи Клочуряк О.А. презентувала систему виховної роботи школи через призму співпраці класних керівників та педагога-організатора, на що акцентувала увагу й керівник районного семінару та автор цих рядків.
Родзинкою семінару була виставка дитячих робіт «Дари природи», яка відзначалася різноманітністю виробів із природних матеріалів та креативністю оформлення.
Голова РМО педагогів-організаторів Беркела О.В. відзначила професіоналізм та творчий підхід усієї команди Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст. та подякувала за сумлінну багаторічну працю, неоціненний досвід педагогу-організатору Ганні Андріївні Кравчук, яка своїм прикладом надихає на творчу й результативну роботу в напрямі виховання підростаючого покоління не лише своїх колег, а й педагогів-організаторів шкіл району.
Районний семінар проведено на високому методичному та організаційному рівні, адже навчальний заклад прийняв близько шістдесяти гостей зі шкіл Рахівщини, а також засвідчив, що національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних у системі роботи педагогів Чорнотисянської ЗОШ І-ІІІ ст., а колектив має свої напрацювання та результати в утвердженні свідомості й розвитку особистості вихованців, зокрема патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.

Т.М. Федосенко,
методист Рахівського РМК

DSC00148