Виховання патріотизму і толерантності

patriotyzm 1

Відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти та відділу освіти Ужгородської райдержадміністрації на базі Кам’яницького ДНЗ «Капітошка» Кам’яницької сільської ради Ужгородського району відбувся районний семінар-практикум керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів «Виховання патріотизму і толерантності до людей різних національностей у контексті духовного розвитку особистості дітей дошкільного віку», який складався з теоретичної частини та проведення практикуму з учасниками.

Учасників семінару-практикуму щиро вітали вихованці та завідувач Кам’яницького ДНЗ «Капітошка» Тетяна Гирич. Тетяна Володимирівна провела презентацію діяльності дошкільного навчального закладу.
Наталія Немеш, методист Ужгородського РМК Ужгородської РДА, провела презентацію «Дошкільна освіта в Ужгородському районі» та презентувала досвід роботи педагогів району «Національно-патріотичне виховання у системі роботи дошкільних навчальних закладів Ужгородського району».
Ганна Рего, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології ЗІППО, виступила з доповіддю та презентацією «Полікультурність як засіб виховання толерантності в дошкільному віці».
 Ольга Романчак, методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти ЗІППО, розповіла про створення програмно-методичного забезпечення з полікультурної освіти дітей дошкільного віку Закарпаття.
 Присутні переглянули інтегроване заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Ми – діти України» (Галина Коба, вихователь, Оксана Бегені, музичний керівник Кам’яницького ДНЗ).
 Цікавим та корисним для педагогів був майстер-клас «Декорування глиняного посуду за мотивами ужгородського розпису», який провела Алла Полончак, вихователь Коритнянського ДНЗ Коритнянської сільської ради Ужгородського району. Цікавим та корисним був майстер-класі і для пастора реформатської церкви сіл М.Добронь, Демечі та Тисаагтелек Олександра Балога, який опікується групами з короткотривалим перебуванням для дітей ромського населення, що функціонують на базі Малодобронського ДНЗ та Демечівського НВК.
 Також учасники мали можливість оглянути виставки «Із досвіду роботи педагогів Ужгородського району», «Посуд, декорований ужгородським розписом», «Національні костюми», «Золота осінь на Закарпатті». Особливо вразили фантазія, видумка, творчість педагогів дошкільних навчальних закладів району при виготовлені осінніх композицій із природного матеріалу для виставки «Золота осінь на Закарпатті»
Захоплюючою та повчальною була й екскурсія до лісового еколого-натуралістичного центру Ужгородського держлісгоспу, де педагоги поповнили знання про природу рідного краю та насолодилися її красою.
На завершення заходу вокально-хореографічний ансамбль будинку культури с.Кам’яниця «Материнка» подарував учасникам позитивні емоції.

patriotyzm 2

patriotyzm 3