Старт експерименту

IMG-1e5d8043f973c3a88fbc675b95302a00-VСучасні екологічні виклики формують нові запити суспільства: формування бережливого ставлення до природної спадщини. Базовою передумовою збереження навколишнього середовища у формі, придатній до життя, є розвинена екологічна свідомість, стала екологічна культура та розвинені правові компетентності учасників освітнього процесу, а також усвідомлення особистої відповідальності за збереження довкілля.
Ідеєю формування громадянського суспільства навколо екологічної парадигми, що породжує пріоритетність збереження резерватів дикої природи, „запалилися” і вже тривалий час працюють у цьому напрямі Біловарський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області та Таращанський академічний ліцей „Ерудит” Таращанської міської ради Київської області. Саме ці заклади ініціювали експеримент і упродовж 2021 – 2026 року будуть опорними у проведенні дослідження, метою якого є розробка, наукове обґрунтування та експериментальна перевірка організаційно-педагогічних умов еколого-правового розвитку особистості задля становлення громадянського суспільства.
Відповідно до наказу МОН України від 28.10.2021 р. №1155 „Про проведення експерименту за темою „Еколого-правовий розвиток особистості задля становлення громадянського суспільства в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти” на листопад 2021 – травень 2026 роки” організаційну та науково-методичну допомогу закладам-учасникам експерименту надаватиме ДНУ „Інститут модернізації змісту освіти”. Завдання – сприяти у проведенні експерименту, – покладено на департаменти освіти і науки та інститути післядипломної педагогічної освіти Закарпатської та Київської областей.
Саме з приводу старту названого вище проєкту в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч зі Світланою Дочинець, директором Біловарського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області. Разом із директором інституту Ярославом Сивохопом, його заступником з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності Оксаною Іваць обговорено план, намічено конкретні заходи реалізації програми експерименту.
Наступна робоча зустріч відбудеться за участі представників усіх сторін-учасників експерименту.