День Соборності відзначили в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти

sobornist

У переддень визначного державного свята – Дня Соборності України, а також чергової річниці утворення Закарпатської області, професор кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти, доктор історичних наук Роман Офіцинський провів тематичну бесіду з учителями основ здоров’я, які саме проходили підвищення кваліфікації в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Серед важливих питань, які розглядалися, були рішення представницьких зібрань закарпатських українців 1918–1919 років про наміри возз’єднатися з Великою Україною і взяти участь у будівництві незалежної Української держави. У цьому сенсі найпомітнішою сторінкою історії стала діяльність Гуцульської Республіки в листопаді 1918 – червні 1919 років у межах нинішнього Рахівського району Закарпатської області.
Варто підкреслили і те, що професор Роман Офіцинський Дню Соборності також приурочив доповідь „Українська мирна революція 1989–1991 років: результати і наслідки”, з якою 20 січня виступив на міжнародній науковій конференції „Європа після Осені Народів. Наслідки перетворень 1989 року в Європі” у Педагогічному університеті в м. Кракові.