Небезпека тюбінгу!

tubing

З такою новинкою, як тюбінг, життя любителів лиж і сноубордів стало насиченішим, а малюки отримали прекрасну іграшку, яка набагато зручніша від санок. На „ватрушках” із задоволенням катаються і діти, і дорослі, але це катання дуже ризиковане.
Катання на тюбінгу („ватрушці”) є одним із найнебезпечніших видів зимових розваг. Багато людей отримують травми при такому катанні.

Небезпекою є те, що „ватрушки” здатні розвивати дуже велику швидкість, некеровані, закручуються навколо своєї осі під час спуску і не мають гальм.
Будь-яка перешкода на шляху є серйозною загрозою. Тому використання ватрушок можливе лише на спеціально підготовлених трасах.
Ухил таких трас не перевищує 20 градусів, на них немає рослинності, а спеціальні жолоби запобігають виїзду за межі траси.
Окрім того, повинен дотримуватися безпечний режим катання – тільки по одному. Дуже небезпечно кататися: по нерівній поверхні (включно з трамплінами), льоду, зчепившись з іншими ватрушками, стоячи, підстрибуючи, кататися вдвох, прив’язувати „ватрушку” до автомобіля і т.ін.
Не можна садити маленьких дітей із собою в тюбінг: ви просто не зможете їх утримати або можете травмувати дитину вагою свого тіла.
Орієнтовний вік, допустимий для катання дітей на тюбінгу, – 6 років.
Діти повинні кататися під наглядом дорослих.
Тюбінг розвиває швидкість, порівнянну з гірськими лижами або сноубордом, проте ви не часто зустрінете дітей, що катаються з гірки в захисних шоломах. Використання захисного шолома дітьми обов’язкове!
Перш ніж купувати своїй дитині тюбінг, запитайте себе: чи є доступна підготовлена ​​гірка для тюбінгу? Чи зможете ви ходити з дитиною на гірку? Чи має він відповідний за розміром, не пошкоджений зимовий захисний шолом? Повірте, про все це варто подумати та попередити оточуючих, бо надто багато випадків дитячого травматизму пов’язано з використанням тюбінгу.

Матеріал підготувала:
Інна Ільницька, методист обласного методичного кабінету (БЖД населення) НМЦ ЦЗ та БЖД Закарпатської області