Дитина і музика...

IMG 0400

Серед актуальних проблем сучасності особливої уваги заслуговує питання зростання ролі музичного виховання дошкільників, у процесі якого відбувається їхнє становлення як особистості та формування свідомості, здатності до розуміння мистецтва музики. Музика є мовою серця, найніжніших почуттів, світу емоцій дитини. Людина, якій в дитинстві розкрили вікно в світ прекрасного, вміє повніше і радісніше сприймати життя, бачити світ всебічно.

Саме тому базі Сокирницького закладу дошкільної освіти (завідувач Петечел Н.) відбувся районний семінар „Використання казкових сюжетів на музичних заняттях в ДНЗ. Арт-мюзік сейшн”.
Музика для дитини – це світ радісних переживань. Щоб відкрити двері у цей світ, треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух і емоційний відгук.
Музичний концерт, поставлений Баняс Мариною Василівною за допомогою педагогічного колективу, нагадувала яскраве музичне дійство. Прекрасні декорації та атрибутика, оригінальні костюми, майстерно поставлені ролі персонажів, музичний супровід не змогли залишити байдужими глядачів-музичних керівників району та самих виконавців ролей – дітей.
Районний семінар є чудовою нагодою поділитися власними напрацюваннями, досвідом та педагогічними знахідками. Так було організовано і цього разу. „Мнемотехніка у музичному розвитку дітей” – досвід, яким поділилися музичні керівники району. Також присутні мали змогу переглянути презентацією Кір’янової В.Ф., „Са-Фі-Дансе” – танцювально-ігрова гімнастика.
Методист РМК зазначила, що художнє слово разом із силою музичного мистецтва здатне вплинути на духовний світ дитини, викликати у неї співпереживання, настроїти, за висловом В.О. Сухомлинського, „чутливі струни дитячого серця”. Музична діяльність має, насамперед, хвилювати дитину, приносити їй радість. Лише у життєрадісній атмосфері створюється ситуація розвитку дітей. Вона дає поштовх для внутрішнього переживання й уяви. Дитина ніби зосереджується на предметах і явищах, які в новому світлі відкриває перед нею музика.
Семінар не залишив байдужим жодного із присутніх: ще довго музичні керівники обговорювали проведений захід та ділилися позитивними враженнями.

М. Паш,
голова районного методоб’єднання,
Хустський р-н