Трикутник співпраці: батьки, діти, освіта

У сьогоднішній час – час науково-технічного прогресу – особлива увага суспільства привернута до проблем активного, гармонійного розвитку дітей, створюються усі умови для виховання підростаючого покоління у дусі патріотизму, високої національної свідомості, поваги до людей, збереження духовних традицій минулого.
Повноцінний розвиток молодих громадян, захист інтересів молодої людини з урахуванням можливостей регіону, задоволення потреб дітей економічного, соціального і культурного характеру лежать серед першочергових завдань влади, держави, освіти та батьків.

Для всебічного розвитку дітей сьогодні створені всі умови: майже чи не кожен школяр має мобільний телефон, відвідує інтернет-сайти, а старшокласники розуміються у новітніх технологіях набагато краще, ніж їхні батьки. Для дітей, які бажають повноцінно розвиватися, створено багато зручних умов: у школах проводяться гуртки різноманітних напрямів, активно працюють позашкільні заклади, існує безліч секцій, клубів, академій. Держава підтримує обдарованих дітей. Переможців усіляких конкурсів чи змагань нагороджують грамотами, похвалами, стипендіями, цінними подарунками. Батьки, громадськість, школа усіляко сприяють вихованню та розвитку дітей, молодих людей.
Проте, поруч із успішним процвітанням дитячої довершеності у сьогоднішньому суспільстві, на превеликий жаль, мають місце негативні прояви: дитяча жорстокість, байдужість, бездушність, аморальні (інколи навіть кримінальні) вчинки, розпуста, наркоманія, вживання алкоголю та багато інших пагубних, шкідливих дій.
Свідомі батьки, громадськість, школа розуміють, що потрібно докласти величезних зусиль для підтримки позитивного розвитку та викорінення негативу у вчинках наших дітей.
З цією метою нещодавно зібралися три сторони суспільства – учні Іршавської районної ради старшокласників, їхні батьки – представники батьківської громадськості та працівники управління освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, щоб у спілкуванні, обміні ідеями, пропозиціями створити такі умови, за яких кожна дитина зможе сповна реалізувати індивідуальні можливості сьогодні, завтра і в майбутньому.
З метою надання допомоги педагогічним колективам загальноосвітніх навчальних закладів у реалізації завдань загальної середньої освіти, задоволення потреб та інтересів учасників навчально-виховного процесу створено Іршавську районну раду батьківської громадськості у складі 15 осіб та обрано голову районної батьківської ради – Терпая І. І. У ході роботи засідання підписано трьохсторонню угоду про співпрацю між управлінням освіти, молоді і спорту райдержадміністрації, районною радою батьківської громадськості та районною радою старшокласників, затверджено план спільних дій на 2014 рік, зачитано Статут районної батьківської ради.
Громадсько-активна школа – виклик часу. Вона ставить перед собою мету не просто надавати освітні послуги учням, але й залучати батьківську громадськість до вирішення соціальних та інших проблем, які існують як у школі, так і в громаді. Взаємне партнерство дасть можливість розробити та впровадити механізм спільної діяльності, ініціювання різних форм взаємодії з батьками, органами місцевого самоврядування, поліпшити імідж школи, задоволення потреб та інтересів громади.
Виховання особистості, формування її ціннісного ставлення до держави та суспільства, до себе та інших людей, до праці, природи та мистецтва є важливим завданням сім’ї, школи і громадськості. Кожен з нас повинен зробити все можливе, щоб наші діти були впевнені у перспективах гарного майбутнього.
У роботі спільного засідання брали участь заступник начальника управління освіти, молоді і спорту райдержадміністрації Петровці А.Д.; головний спеціаліст управління освіти Попович І.О.; завідувач райметодкабінету управління освіти Гудь М.Ю.; голови загальношкільних батьківських комітетів – усього 31 представник батьків із 46 шкіл району; члени районної ради старшокласників – учні Свида Злата та Кудацький Валерій (Іршавська ЗОШ № 2); Пацкан Аріна та Нікітіна Адріана (Іршавська ЗОШ №1); Брич Наталія та Василець Іван (гімназія); Добра Ярина (Імстичівська ЗОШ); Чубирко Іванна (Дубрівська ЗОШ).
Батьки, учні та освітяни спілкувалися, кожен хотів висловити свою думку, переконання, побажання щодо успішного розвитку наших дітей. Найбільш активними були Ляшко О.І. (Ільницька ЗОШ І-ІІ ст.), Бідзіля І.М. (Загатська ЗОШ І-ІІІ ст.), Гангур В.С. (Кам`янська ЗОШ І-ІІІ ст.), Зейкан І.П. (Імстичівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Попович І.О. (гімназія), Мушка І.А. (Іршавська ЗОШ №1), Терпай І.І. (Греблянська ЗОШ), Воробок Т.І. (Лисичівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
Учні запросили усіх присутніх дати відповіді на анонімні анкети з цікавими змістовними запитаннями. Старшокласники також висловили свої побажання щодо подальшої співпраці з батьками.
Усі бажаючі можуть приєднатися до обговорення поданої теми, висловити свої думки, побажання чи зауваження, а також ознайомитися і переглянути установчі документи на сайті управління освіти молодьспорту, або через зв`язок з представниками батьківських громад у школах.
Закінчилося засідання, але продовжується робота: педагоги й батьки будуть виховувати дітей, формувати й розвивати високоінтелектуальних свідомих громадян, патріотів України, підготовлених до життя і праці у XXI столітті.

І.Попович, головний спеціаліст управління освіти,
І.Терпай, голова батьківського комітету Греблянської ЗОШ