Завершення «Кубка Іршавщини – 2014»

Навчальний рік в Іршавській районній станції юних туристів (директор - Іван Терпай) традиційно завершується районними змаганнями з техніки пішохідного туризму. Захід важливий і вирішальний, оскільки його результати вносяться до зведеного підсумку першості по туризму «Кубок Іршавщини – 2014».


Техніка пішохідного туризму є одним з найулюбленіших і популярних видів спортивного туризму серед гуртківців Іршавської райСЮТур. Цей вид спорту загартовує наших вихованців фізично, змушує докласти чималих зусиль для подолання природних перешкод під час руху певним маршрутом. А особливу увагу хочеться звернути на те, що даний вид змагань – командний: розвиває в дітей почуття дружби і взаємодопомоги, любові і поваги один до одного, адже без цього команді не бути в числі переможців.
Найбільш оптимальним місцем для проведення районних змагань з техніки пішохідного туризму (далі – ТПТ) є, звичайно, урочище Ставліш, що на околиці міста Іршави. Саме сюди 24 травня прибуло більше ста вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків із різних куточків Іршавщини. Всі учасники (відповідно віку) були поділені на дві групи: молодшу (5-8 класи) та старшу (9-11 класи). Цього навчального року чисельність команд для участі у змаганнях з ТПТ становила 25, з них 10 команд старшої вікової групи та 15 – молодшої.
На урочистій лінійці, під час відкриття, право винести державний прапор України надали переможцям попередніх районних змагань з орієнтування на місцевості. Заступник директора Іршавської райСЮТур (головний суддя змагань) Олександр Осійський привітав усіх учасників із завершальним туром змагань в рамках «Кубка Іршавщини – 2014» і ознайомив з умовами проходження дистанції на всіх етапах. Головний секретар змагань Ольга Боднар оголосила порядок старту всіх команд і ознайомила із суддями на етапах.
Оголошено старт для першої команди з Іршави, виступ якої став показовим для інших учасників змагань. Серед основних етапів, які проходили всі команди, були: підйом по схилу (для старших команд – самонаведенням), траверс схилу, навісна переправа через ріку, спуск по схилу, вертикальний «маятник» через яр («тарзанка»), переправа через ріку за допомогою «паралельних мотузок» та горизонтальний «маятник». Перемогу в даному заході отримує команда, яка правильно і найшвидше пройде всі етапи.
Після завершення змагань, на урочистій лінійці було підбито підсумки і нагороджено переможців. Серед учасників молодшої вікової групи найкращі результати показали вихованці гуртка «Спортивне орієнтування» з Іршави у складі: Анна Дьякова, Анатолій Улашин, Олег Ізай та Ірина Дькова (керівник гуртка – Іван Жідов). Друге місце посіла команда «Пішохідний туризм» з Чорного Потоку у складі: Яна Бровдій, Оксана Глеба, Олександр та Василина Глеба (керівник – Еріка Шкіря). Третіми у змаганнях стали гуртківці з Сухівської ЗОШ І-ІІ ст.: Вікторія Батрин, Юля Штефко, Марія Пупена та Іван Крьока (тренер – Іван Марканич).
Серед команд старшої вікової групи перше місце посіла команда гуртка «Спортивне орієнтування» з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 у складі: Мар’ян Осійський, Олександра Осійська, Жанна Брич та Владимира Осійська (тренер команди – Олександр Осійський). Другими стали вихованці гуртка «Пішохідний туризм» з Довгого у складі: Тарас Куля, Олег Боднар, Юля Татош та Денис Віг (керівник – Ольга Боднар). Третє місце завоювала команда із села Суха з учасниками: Марія Кремінь, Анатолій Кузан, Анюта та Ганна Ряска (тренер – Іван Марканич). З хорошими результатами виступили також команди з Білок (тренери – Михайло Полянський, Вікторія Попдякуник) та Ільниці (керівник – Леся Осійська). Кращі учасники районних змагань з ТПТ увійдуть до складу збірної команди Іршавського району для участі в Кубку України серед юнаків з пішохідного туризму – Відкритому Чемпіонаті Закарпатської області серед юнаків з пішохідного туризму «ЄвроКарпати – 2014», який відбудеться в червні в с.Оріховиця Ужгородського району.
Захід надає змоги побачити роботу кожного гуртка упродовж року. Отож, серед учасників молодшої вікової групи «Кубок» отримують вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків при Ільницькій ЗОШ І-ІІІ ст. (23 бали) (керівник – Леся Осійська). Друге місце посіли гуртківці з Іршавської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (54 бали) (керівник – Іван Жідов). І третіми стали юні туристи з Довгого (61 бал) (керівник – Ольга Боднар). У старшій віковій групі найкращі результати у гуртківців з Іршавської школи №1 (10 балів) (керівник – Олександр Осійський). Другими стали юні туристи з Дубрівки (29 балів) (керівник – Тетяна Білак). А третє місце посіли вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків з Довгого (36 балів) (тренер – Ольга Боднар).
Але на цьому Іршавська районна станція юних туристів не завершує своєї роботи. Вже з 1 червня 2014 року стартує «Екологічна похідно-оздоровча експедиція «Іршавські мандри – 2014», яка проводиться вже протягом 11-ти років. Запрошуємо всіх бажаючих юних туристів оздоровитися і відпочити у поєднанні з природою.
Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТур