Літнє щастя

Гаряче літо у розпалі. Сонячні спекотні дні дозволяють дітям вдосталь купатися в річках, засмагати на сонці та радіти літнім канікулам. А щоб літо проходило не тільки для задоволення, а ще й з користю – у нас на Іршавщині продовжує свою оздоровчу роботу Центральний табір туристського активу учнів України, що на Осої. Зовсім непомітно, проте дуже цікаво для малечі, пролетіли дві оздоровчі зміни. Як і кожного року, у цей табір приїжджають діти не тільки з нашої Іршавщини, а й з різних куточків Закарпаття та й з найвіддаленіших районів України.


На першу оздоровчу зміну заїхали оздоровитися 165 дітей. Директор літнього табору Матіко І.І. підготував приміщення та педагогічний персонал згідно усановлених форм та положень.
У таборі з дітьми працюють досвідчені педагоги – 18 вихователів, у яких на високому рівні оформлена відповідна документація – у кожного вихователя у наявності папка зі щоденним планом роботи, є план-сітка роботи табору, постійно проводиться робота з дітьми: функціонує кіно- та відеозал, у наявності спортивна площадка, діти займаються гуртковою роботою, проводиться спортивно-оздоровча та психологічна робота з дітьми.
1-ша зміна проходила з 1 по 23 червня, де мали змогу оздоровитися 150 дітей із Закарпатської області, з них – 23 дітей із Іршавського району. Усі путівки придбані через фонд районного соціального страхування та за часткову оплату батьків.
З 24 червня розпочалася 2-га оздоровча зміна, у яку заїхало 181 дитина із Закарпатської області, з них – 36 дітей із Іршавського району через фонд районного соціального страхування та за часткову оплату батьків. Також у 2-й оздоровчій зміні перебували 16 дітей пільгових категорій (15 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування та 1 дитина із багатодітної неблагополучної неповної сім`ї), які оздоровлювалися безкоштовно, за рахунок закуплених путівок управлінням освіти, молоді і спорту Іршавської райдержадміністрації.
 На 3-тю оздоровчу зміну, яка розпочалася 17 липня, заїхали оздоровитися ще 29 дітей пільгових категорій безкоштовно, за рахунок закуплених путівок управлінням освіти, молоді і спорту Іршавської райдержадміністрації. Також тут відпочивають діти з Іршавщини та з інших районів області. Загалом із Закарпатської області у 3-й зміні відпочивають 184 дітей.
Відпочинок для дітей тут цікавий та веселий. Адже у таборі буквально кожна хвилина включає в себе різноманітні конкурси, розваги, ігри, вікторини, спортивні змагання, екскурсії та цікаві програми.
Тут діти мають змогу відвідувати бібліотеку, займатися у гуртках та з величезним задоволенням завершують свої насичені щастям та розвагами дні веселими дискотеками.
А про змістовне та розумне дозвілля дітей дбають досвідчені педагоги: старший вихователь Попфалуші Олеся Андріївна, котра є хорошою порадницею дітям, надійним другом, а коли дітям стає сумно без рідних - вона завжди знаходить слова підтримки, адже за фахом - досвідчений психолог. Також наставником і прикладом справжнього чоловіка для хлопців є старший інструктор Попфалуші Сергій Іванович. Він завжди знає відповідь на цікаві запитання малечі, уміє розрадити, підкаже розумне вирішення будь-якої проблеми, поруч із таким вихователем кожен відчуває себе у безпеці. Так можна охарактеризувати і воєнрука табору Сенина Василя Юрійовича.
Щоденно разом із дітьми займалися чудові, досвідчені, вмілі вихователі Матіко Надія Іванівна, Хальзова Олена Віталіївна, Михайлочко Петро Петрович, Матіко Тетяна Василівна, Лендєл Мирослава Василівна, Ваш Світлана Віталіївна та інші.
Ну і звичайно, повною мірою оздоровитися дітям у таборі сприяло якісне, смачне 5-ти разове харчування, яке забезпечували кухарі Вайтиковська Марія Василівна, Юріна Наталія Василівна, Бойко Ганна Михайлівана. Адже лише при повноцінному харчуванні відпочинок дітей є не лише цікавим, а й корисним.
Приємно відзначити, що у таборі, як правило, під час відкриття та закриття табірної зміни звучить Гімн України у виконанні усіх дітей та вихователів. Кожна дитина тут може показати свої вміння і таланти, а вмілі вихователі допомагають юним табірчанинам реалізувати свої здібності. Адже усі діти талановиті, а діти у ЦТТАУУ – найталановитіші!
Табірна зміна продовжується. Діти щодня мають змогу повноцінно і з користю оздоровитися і провести літні канікули дуже цікаво і змістовно. Дирекції оздоровчого закладу та всім працівникам хочеться побажати мудрості і вдячних дітей. А нашим дітям ми бажаємо здоров`я і щастя, і щоб, звичайно, вони пам`ятали про цікаві дні, проведені у таборі та не забували своїх нових друзів.

І.О.Попович, М.М. Улинець,
члени міжвідомчої районної комісії з питань контролю за роботою дитячих закладів оздоровлення та відпочинку