Незвичайне свято учителя

Цьогорічна осінь, як і кожного року, завітала до нас із надокучливими прохолодними дощами, ранковими холодними туманами та жаданим обігрівом теплих променів сонця. А разом із пожовклим листям дерев завітали до нас свята осені: у вересні – День знань, у жовтні – День учителя. У ці дні усі учні спішать привітати своїх наставників з професійним святом, користуючись нагодою, подякувати за щоденну працю та неоціненний скарб – мати знання!
Так було і цього року… Здавалося б, нічого незвичайного не було б у привітаннях своїх педагогів вихованцями, якби не жахливі події на сході нашої держави. Адже тисячі дітей Луганщини та Донеччини не мають змоги відвідувати свої рідні школи, сісти за парти у своїх класах, спілкуватися з однокласниками та вчителями.

Розуміючи нелегке становище своїх ровесників, а також на підтримку українських військових – учасників АТО, школярі Іршавщини вирішили допомогти й ділом, а не лише словом, нашим землякам на Сході. У переддень Свята вчителя дев’ятикласники Горбківської ЗОШ І-ІІ ст. (директор Кобаль С.М.) на перерві радилися, як краще відзначити професійне свято своїх наставників, щоб воно залишилося надовго у спогадах колишніх вчителів як найкращий з подарунків від цьогорічних випускників школи. Довго радилися: подарувати квіти, привітати піснями, влаштувати невеличку концертну програму. Але все якось банально і ніяк не вписувалося у дитячі грандіозні плани. Раптом хтось із учнів-дев’ятикласників запропонував не купувати квіти у подарунок вчителям, а зібрати кошти і використати їх іншим чином – передати учасникам АТО на Сході. Адже серед воїнів-визволителів також є вчителі, і вони своїм безпосереднім прикладом учать сьогоднішніх школярів бути героями, патріотами своєї країни, справжніми захисниками.
Ідею учнів підтримали учителі Горбківської школи, вони з порозумінням поставилися до запропонованої ініціативи своїх вихованців. Більше того, усі вчителі, а також увесь техперсонал школи вирішили долучитися до такої акції, і погодилися виділити свій одноденний заробіток на підтримку військових та передати кошти учасникам АТО. Не дивно, що за старшокласниками поспішили долучитися усі учні. За чисельністю школа нараховує більше 60 учнів, тому й коштів зібрали порівняно небагато – близько трьох тисяч гривень. А в селі, як у добрій родині: де школа, там і дитсадок. І до акції долучилися найменші громадяни села – маленькі дошкільнята (завідувач Алфелді Г.В.). Вони також зібрали кошти (триста гривень) і намалювали свої послання солдатам – «Повертайтеся – ми вас чекаємо!», «Ваша справа вірна!», «Хай вас Бог береже, бо ми молимось за вас!».
До речі, у маленькому селі Горбок про життя і буденність військових на передових позиціях знають не лише з новин чи телебачення. Адже на східних позиціях зараз проходять строкову службу односельчани Молнар Вадим та Лемак Іван, які з радістю прийняли малюнки учнів школи та малюки з дитсадка, а також зібрані кошти. Про благодійну акцію адміністрація Горбківської школи повідомила учасника волонтерського руху на Іршавщині – голову громадського об’єднання «Джерело» в с.Ільниця Мешко Я.І., який нещодавно повернувся із передових позицій Донеччини. Ярослав Іванович розповів учням школи про проведені дні в батальйонах АТО, про проблеми й сподівання учасників військових дій, поспілкувався із Горбківськими військовозобов’язаними. Хлопці пообіцяли використати кошти за призначенням, адже про потреби на військових позиціях вони добре розуміються.
 На добру згадку про незвичайне відзначення Дня учителя учні школи разом зі своїми наставниками та військовозобов’язаними односельчанами сфотографувалися. І хоча цей День учителя для педагогів Горбківської школи став не зовсім тим святом, яке бувало щороку, проте можна з впевненістю сказати, що вчителі Горбківської школи вправно виконали своє завдання – виховали справжніх патріотів нашої Батьківщини, і можуть пишатися своїми вихованцями.

М. Свирида,
педагог-організатор Горбківської ЗОШ