Свято духовності

Нещодавно в Нижньоболотнянській ЗОШ І-ІІ ст. Іршавського району було проведено свято духовності – презентація книги отця Юрія Станинця «Червона йонатаночка». Вела презентацію Наталія Половка, учитель української мови та літератури, директор школи. Поважні гості - редактор «Ґражди» та видавці книги Іван та Наталія Ребрики, письменник Мирослав Дочинець, кореспондент газети «Новини Закарпаття», письменниця Мар’яна Нейметі, о.Іван, священнослужитель з Нижнього Болотного, о.Василь, колишній священнослужитель, сусід Станинця, брат Теодор (Юрій Станинець), семінарист Ужгородської греко-католицької богословської академії імені Блаженного Теодора Ромжі, Емілія Керечанин, Ольга та Віра Боршоші – родичі письменника, школярі, учителі мали можливість відкрити для себе материк добірної Станинцевої прози. Перед початком презентації книги гості відвідали і оглянули експозиції новоствореного шкільного музею о.Юрія Станинця.


Видавці книги Іван та Наталія Ребрики, презентуючи «Червону йонатаночку», наголосили, що о.Юрій Станинець, хоч був брутально вилучений з літературного та священичого життя краю, все ж зумів зайняти достойне місце в історії української культури як автор соціально-психологічних творів, в яких реалістично відтворено історію, побут та духовне життя закарпатського села, загострення соціальних відносин, актуалізовано питання національного самоусвідомлення краян. Вони згадали лише декілька моментів із життя о.Юрія, а саме ті, які найбільше відображали його особу як священика і письменника. Книга видана за сприяння управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА, а також коштом видавництва «Ґражда».
М.Дочинець, М.Нейметі, священнослужителі, родичі Юрія Станинця говорили дуже багато про цього Богом щедро обдарованого і талановитого священика і письменника, життєвий шлях якого був багатим на події та водночас – тернистим у часі переслідування греко-католицької церкви.
У рамках презентації книги учні школи виступили з літературно-музичною композицією про життєвий і творчий шлях письменника, наче відповідаючи на Станинцеве «…платити мені маєте не сріблом-злотом, а такими почуттями до мене у ваших серцях при читанні цієї книжки, які я мав до вас, коли цю книжку писав».
Ми все ще в боргу перед цією великою Людиною!

М.Ю.Келемен,
завідувач методкабінету
відділу освіти Іршавської РДА