Зоряне небо зблизька

При Перечинській гімназії ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку створено філію Закарпатського відділення Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання (УМАКО) «Сузір’я».
Вже цьогоріч двоє учнів 10-го класу гімназії (Пеняк Юрій та Мешко Олександр) разом з учителем фізики Кедюлич Марією Іванівною одержали запрошення долучитися до Аерокосмічного збору «Сузір’я» зустрічає друзів», присвяченого 21-ій річниці УМАКО «Сузір’я» і п’ятнадцятиріччю польоту першого космонавта незалежної України Л.К. Каденюка.

Програма збору виявилася надзвичайно цікавою і захоплюючою. Учні відвідали музей авіації та космонавтики ім. І. Сікорського АТУУ «КПУ», взяли участь у засіданні «круглого столу» «Космічна Україна – сьогодення».
Незабутні враження залишила й зустріч із першим космонавтом України, Героєм України Л.К.Каденюком, який розповів цікаві факти про свою підготовку та особливості польоту на космічному кораблі NASA «Колумбія».
Можливість оглянути апарат, на якому приземлявся український космонавт, інші експонати виставки задовольнила спраглих до пізнання таємничого та незвіданого всесвіту школярів.
У рамках програми перебування в один із вечорів відбулася також екскурсія до Головної астрономічної обсерваторії НАН України, через потужні телескопи якої юні гімназисти милувалися зоряним небом, спостерігали за астрономічними об’єктами.
Не менш цікавою була й виставка науково-технічної творчості дітей та молоді.
Учасники аерокосмічного збору одержали також велику насолоду від культурної програми, яка включала оглядову екскурсію по Києву, перегляд вистави «Танго життя» у театрі оперети, святковий концерт.
Надовго запам’ятаються їм зустрічі із знаними людьми, змістовні екскурсії і цікаве спілкування.

М.Кедюлич,
учитель фізики Перечинської гімназії


Знайомство з Леонідом Каденюком (справа наліво: Мешко Олександр, Марія Іванівна Кедюлич, Леонід Костянтинович Каденюк, Юрій Пеняк).