Рахівський район

Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини у Верховині

DSCF2231

З метою виявлення і підтримки талановитої учнівської молоді, виховання творчої та наукової еліти, підвищення інтересу дітей до поглибленого вивчення базових предметів, ознайомлення з новітніми досягненнями науки і передовими технологіями, сприяння школярам у професійному самовизначенні в смт Верховина Івано-Франківської області відбувся ХХІ зліт обдарованої молоді Гуцульщини. У Зльоті брали участь понад 300 учнів з Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей. Рахівщину представляли 18 учнів. У складі делегації були Капустяк Н.Т., завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту, Семенюк М.В., директор Рахівського РЦНТТ, Петенко О.В. та Шмиг В.В., керівники гуртків Рахівського РЦНТТ та автор цих слів.

Відбувся районний навчально-практичний семінар учителів трудового навчання (технологій)

1522571849869

Трудове навчання в умовах освітньої реформи орієнтовано на формування в учнів ключових і предметних компетентностей, які спрямовані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей. Розуміння нових змін мають створити всі предмети в Новій українській школі, щоб формувати ключові компетентності. І тут трудове навчання може бути „лідером”.

Формування управлінської компетентності керівника

dr 1

Для забезпечення якості освіти, розвитку здібностей та інтересів школярів і соціалізації їх у сучасному освітньому середовищі директору школи доводиться бути творчо-гнучким, уміти вирішувати нерозв’язні проблеми. Сьогодні дуже актуальним є питання – яким має бути директор сучасної школи, адже він є ключовою фігурою освітнього середовища. Інноваційні процеси в освіті, запровадження ключової реформи Міністерства освіти і науки – Нової української школи – сприяли вибору теми районного семінару керівників шкіл у Великобичківській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, а саме „Формування управлінської компетентності керівника сучасного закладу освіти в парадигмі Нової української школи”.

Обмін досвідом: учителі району про національно-патріотичне виховання

kost 1

„Серед виховних напрямів найбільш актуальними сьогодні є патріотичне, громадянське виховання. Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості”, – зазначено в Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Вітаємо переможця Всеукраїнського науково-технічного конкурсу Intel Еко Україна 2018

20180209 113800 

Intel Еко Україна – Всеукраїнський конкурс наукової творчості учнів, національний етап міжнародного конкурсу Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF), що проводиться з метою формування та популяризації наукового і творчого світогляду серед молодого покоління, єднання бізнесу й науки, а також випробовування українського інноваційного потенціалу на міжнародній арені. У цьому конкурсі вже не вперше беруть участь учні Лужанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Рахівської районної ради Закарпатської області під керівництвом учителя-методиста, лауреата ІІ туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2017” у номінації „Біологія” Головчук Олесі Іванівни.

Майстер-класи з писанкарства

egg 1

На базі Великобичківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та Рахівського РБДЮТ на початку лютого організовано та проведено майстер-класи з писанкарства, в яких взяли участь керівники гуртків художньо-естетичного напряму закладів загальної середньої та позашкільної освіти району, а також учителі трудового навчання, вихователі закладів дошкільної освіти.

Шлях до майстерності

raxiv 1

Кожна епоха, різні історичні зміни в державі ставлять перед освітою нові завдання, і тому вчитель не має права бути звичайним. Він вимушений бути особливим. А це так не просто… Адже якщо людина хоче стати вчителем, Майстром, то в неї має бути саме дух учителювання, тобто бажання вчити і вчитися самому, має жевріти іскра, що запалює творчість.

„Зростаймо мужніми”, або як у Лазещині виховують майбутніх патріотів

muzhni 4

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти вцілому. У зв’язку з цим особливої ваги набуває питання національно-патріотичного виховання в системі навчально-виховного процесу. Завдання навчальних закладів – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності.

Робота з педагогічними кадрами

raxiv 1

На базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося чергове засідання Школи молодого словесника за участі творчої групи вчителів української мови та літератури під керівництвом методиста управління освіти, молоді та спорту Рахівської РДА Тетяни Федосенко. З огляду на те, що перед молодими колегами щоразу постають нові виклики сучасної освіти, провести його планувалося у новій сучасній формі майстер-класу. Побачити щось нове, навчитися реалізовувати його у своїй роботі – завдання, що мотивувало всіх учасників засідання, адже професійна майстерність завжди є наслідком досить тривалої практичної праці вчителя, осмисленої і наповненої вдумливими міркуваннями над проблемами своєї професійної діяльності.

Творчість – у кожну мить свого життя

rax 1

Нетрадиційність, змістовність, творчий пошук – девіз роботи районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, адже учитель повинен свідомо йти в ногу із сучасністю. Чергове його засідання відбулося на базі Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. з проблеми „Формування компетентної особистості учня через поєднання традиційних та інноваційних технологій навчання”. З порогу школи гостей гостинно вітали хлібом-сіллю школярі та керівництво навчального закладу – директор Роман Студеняк та заступник з виховної роботи Богдана Митрюк. Оскільки Лужанська ЗОШ І-ІІІ ст. – це одна з новозбудованих шкіл району, Р.В. Студеняк презентував очолюваний ним заклад, розповів про історію та сьогодення, педагогічний колектив та кафедру вчителів-словесників.