Рахівський район

Шлях до майстерності

raxiv 1

Кожна епоха, різні історичні зміни в державі ставлять перед освітою нові завдання, і тому вчитель не має права бути звичайним. Він вимушений бути особливим. А це так не просто… Адже якщо людина хоче стати вчителем, Майстром, то в неї має бути саме дух учителювання, тобто бажання вчити і вчитися самому, має жевріти іскра, що запалює творчість.

„Зростаймо мужніми”, або як у Лазещині виховують майбутніх патріотів

muzhni 4

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти вцілому. У зв’язку з цим особливої ваги набуває питання національно-патріотичного виховання в системі навчально-виховного процесу. Завдання навчальних закладів – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності.

Робота з педагогічними кадрами

raxiv 1

На базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбулося чергове засідання Школи молодого словесника за участі творчої групи вчителів української мови та літератури під керівництвом методиста управління освіти, молоді та спорту Рахівської РДА Тетяни Федосенко. З огляду на те, що перед молодими колегами щоразу постають нові виклики сучасної освіти, провести його планувалося у новій сучасній формі майстер-класу. Побачити щось нове, навчитися реалізовувати його у своїй роботі – завдання, що мотивувало всіх учасників засідання, адже професійна майстерність завжди є наслідком досить тривалої практичної праці вчителя, осмисленої і наповненої вдумливими міркуваннями над проблемами своєї професійної діяльності.

Творчість – у кожну мить свого життя

rax 1

Нетрадиційність, змістовність, творчий пошук – девіз роботи районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, адже учитель повинен свідомо йти в ногу із сучасністю. Чергове його засідання відбулося на базі Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. з проблеми „Формування компетентної особистості учня через поєднання традиційних та інноваційних технологій навчання”. З порогу школи гостей гостинно вітали хлібом-сіллю школярі та керівництво навчального закладу – директор Роман Студеняк та заступник з виховної роботи Богдана Митрюк. Оскільки Лужанська ЗОШ І-ІІІ ст. – це одна з новозбудованих шкіл району, Р.В. Студеняк презентував очолюваний ним заклад, розповів про історію та сьогодення, педагогічний колектив та кафедру вчителів-словесників.

Творчий підхід до навчання – необхідна умова роботи вчителя-словесника

P51119-104649

На семінар-практикум у Великобичківській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 зібралися вчителі української мови і літератури, щоб розглянути питання «Формування творчої особистості учня через поєднання традиційних і новітніх технологій навчання».

Керувати – значить вести людей до успіху

DSC00290

У листопаді Україна відзначала День української писемності та мови. Цьому святу приурочувалося й чергове заняття Школи молодого словесника «Шлях до майстерності», яке відбулося на базі Видричанської ЗОШ І-ІІІ ст., що на Рахівщині.

Управлінська компетентність – запорука успішного функціонування сучасного закладу освіти

kompet1

Керівник сучасного навчального закладу – цен¬тральна фігура всього освітнього процесу. Це лідер-менеджер, який по¬винен уміти не тільки керувати навчальним закладом зі сталими традиціями, але й переводити його на якісно новий рівень, що потребує спеціальних знань теорії та практики управління, певних особистісних якостей. Районний методичний кабінет під керівництвом в.о. завідувача Капустяк Н.Т. проводить цілеспрямовану роботу щодо підготовки, розвитку та вдосконалення управлінської компетентності керівників загальноосвітніх навчальних закладів району, що засвідчив районний семінар-практикум керівників шкіл, проведений на базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3.

На Рахівщині відбувся XVIIІ Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини

zlit-molodi-gutsul-1

За ініціативи та організації управління освіти, молоді та спорту Рахівської райдержадміністрації, з метою виявлення та підтримки талановитої учнівської молоді, сприяння вихованню творчої та наукової еліти, підвищення інтересу дітей до поглибленого вивчення базових предметів, ознайомлення з новітніми досягненнями науки і передовими технологіями 17 квітня 2015 року в Рахівському районі відбувся XVIIІ Зліт обдарованої учнівської молоді Гуцульщини.

Профілактика правопорушень серед неповнолітніх на освітянській ниві

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді. Криміногенна ситуація, яка склалася в Україні, переросла в найбільш небезпечне соціальне лихо. Під профілактикою правопорушень розуміють діяльність державних органів і громадськості, що має системний характер як за комплексом заходів, так і за колом суб'єктів, які її здійснюють, спрямовану на недопущення виникнення, усунення, послаблення або нейтралізацію причин та умов злочинності, окремих її видів та конкретного злочину.

Школа молодого словесника – шлях до педагогічної майстерності

Нещодавно на базі Рахівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулося засідання Школи молодого словесника, керівником якої є методист управління освіти, молоді та спорту Т.М.Федосенко. Завдяки її педагогічному досвіду, професійній майстерності такі семінари проходять на високому рівні. Мета, яку ставить перед собою Тетяна Миколаївна, – якісне забезпечення процесу становлення молодих педагогів. Головні завдання – зорієнтувати молодого вчителя-словесника в навчально-виховному процесі, надати практичну допомогу в оволодінні методики та фахової майстерності.