В Лазещині школярі створили живу фігуру «Голуба Миру»

Тут відбувся флеш-моб "Голуб миру" та "Мир". Школярі закликали до припинення війни в Україні та встановлення миру на планеті Земля.
Дружнім виконанням Гімну учнями, вчителями, гостями (наживо) у Лазещинській ЗОШ І-ІІІ ст. на Рахівщині розпочалася урочиста лінійка, присвячена Міжнародному дню Миру. Тема Миру - це можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру.

Керівництво школи запланувало багато заходів, присвячених цьому дню: „Лист солдату” (учні писали листи на підтримку солдатів, які знаходяться в зоні АТО), акція „Допоможи другу” (благодійна акція допомоги дітям та їх сім’ям, які залишили свої домівки під час АТО), фарбування шкільного паркану в патріотичні кольори, утворення учнями школи символічного Голуба миру, урочиста лінійка до Міжнародного Дня Миру. Такі дні надають унікальну можливість дорослим передати розуміння значення миру молодому поколінню та дітям, щоб навчити їх принципів людяності, свободи, доброти та поваги до різних націй.
Протягом тижня всі учні школи готувалися до заходу - виготовляли білих та синьо-жовтих голубів, на яких писали побажання миру та злагоди для військових, які перебувають у зоні АТО. Писали також листи до військовослужбовців з патріотичними побажаннями та гаслами, від яких з'являлися сльози на очах, адже діти вміють усвідомити, відчути і передати біль і проблему країни. Крім того, юні лазещинці майже 2 тижні збирали допомогу для сімей та бійців АТО, хоча планували справитися за тиждень.
„Діти дивували, - каже директор закладу Світлана Пранничук, - і все просили продовжити, бо хтось десь ще здогадався, і хоче принести щось корисне для людей, яким непереливки там. Тож ми не заперечували”.
По закінченні акції в актовій залі школи діти разом із педагогом-організатором Андріаною Соколович ретельно упаковували зібрані речі, зокрема іграшки, одяг, засоби гігієни, продукти харчування в коробки та підписували, що де знаходиться. Кажуть, принесли навіть домашні заготовки, гуцульське сало та бринзу, гриби для українців-східняків. Допомагали, хто чим багатий. Діти з незаможних сімей, котрим би теж знадобилася допомога, вразили тим, що самі принесли нові речі, вирішили, що там їхня допомога важливіша.
Всі школярі підписували малюнки, листи та виготовлених голубів, і в знак миру передали разом з провіантом на Схід країни, адже впевнені, що наразі навіть їхнє слово має цілющу силу для сердець людей, котрі знаходяться далеко від родин і воюють на Сході.
Діти висловили надію, що Україна буде сильною та непереможною й у своїх поетичних рядках. Зокрема, маленька Тетяна Климпуш просто здивувала та зачарувала всіх щирістю і сильною думкою особисто написаного вірша про сьогодення своєї країни. А Мар’яна Пранничук зворушила листом, написаним до бойовиків. Взагалі, юні лазещинці досить активні і відгукуються на всі прояви та події у країні. Вони справжні активісти, а їхні благі наміри підтримують дорослі та вчителі.
Під час лінійки волонтер ГО «Самооборона Рахівщини» та активіст Віталій Костан, який прибув, щоб забрати та доставити допомогу бійцям, був щиро здивований та розчулений активністю школярів і відзначив, що зараз важливою є підтримка молоді, яка справді співчуває тим дітям і сім’ям, котрі опинилися в зоні АТО. „Я вражений їхньою щирістю та відвертістю. Саме завдяки таким свідомим та небайдужим дітям формується патріотизм та майбутнє України”, - зазначив він та пообіцяв, що кожен лист дбайливо буде доставлено та вручено бійцям батальйону „Айдар”, де воює багато краян Рахівщини.
Завершили акцію, утворивши «живого голуба Миру» та патріотичним вітанням усіх українців.

Тетяна Федосенко,
методист РМК управління освіти, молоді та спорту
Рахівської райдержадміністрації