Популяризація ідей ОЗОНу на ІХ Всеукраїнському фестивалі педагогічних ідей „Мій особистісно зорієнтований урок” у Червонограді

rakh

Нещодавно в м. Червонограді Львівської області відбувся ІХ Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей „Мій особистісно зорієнтований урок”.
Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 12 зустріла гостинно понад 200 учасників фестивалю, учителів-словесників з 21 області України, а наступного дня естафету підхопило ще 4 освітні заклади: Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 9, Червоноградська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 8, Червоноградська гімназія, Червоноградський НВК „Спеціалізована школа І-ІІ ступенів-колегіум” №3.

Після урочистого відкриття, переклички учасників відбулася панельна дискусія „Читання художньої літератури і прагматичні орієнтири сучасних учнів: де шукати точки дотику?” (модератор А.-М. І. Богосвятська, завідувач кафедри гуманітарної освіти ЛОІППО, кандидат філологічних наук, доцент), а ще майстер-класи науковців: Ніни Голуб, Олени Горошкіної, Таміли Яценко, Інни Кондратець (м. Київ), Надії Мельник, Миколи Піддубного (м. Рівне), Анни-Марії Богосвятської (м. Львів) та майстер-класи методистів, учителів-практиків: Тетяни Волковської (м. Одеса), Людмили Чеховської (м. Запоріжжя), Світлани Стасюк (м. Рівне), Ольги Ромасевич, Надії Пащук (м. Червоноград).
Наступного дня учасники фестивалю мали змогу відвідати й обговорити по 2 показові уроки вчителів Червонограда та з інших областей (загалом на фестивалі представлено 20 уроків). На третій фестивальний день на базі ОЛК „Ровесник” для його учасників практичні психологи та працівники інклюзивно-ресурсного центру м. Червонограда провели тренінги з актуальних проблем освітнього процесу: „Використання арт-технік під час уроків”, „О-cards. Креативність. Література”, „Маски боулінгу”, „Робота з емоціями учнів на уроках української мови і літератури”, „Інклюзивне навчання у сучасному освітньому просторі”.
Перед урочистим закриттям фестивалю його учасникам вручено сертифікати, а найактивнішим – подяки та подарунки. Закінчилися урочистості під звуки ОЗОНівського вальсу.
Команда Рахівщини представляла Закарпаття на фестивалі вперше. Ми не просто спостерігали за всім, що відбувалося, а й були активними учасниками майстер-класів за участі науковців і вчителів-практиків, психологічних тренінгів, педагогічних майстерень та показових уроків із питань особистісно зорієнтованого навчання.
Щира вдячність усімпричетним до організації та проведення Всеукраїнського фестивалю педагогічних ідей за той неоціненний досвід та яскраві емоції від спілкування з однодумцями, творчими особистостями, компетентними педагогами і просто щирими людьми, які втілюють ідеї ОЗОНу і продовжують справу світлої пам’яті Людини – Анатолія Миколайовича Фасолі. А ще – незабутні й цікаві екскурсії Червоноградом та Жовквою, оздоровлення в „Ровеснику” зарядили педагогів позитивом на весь навчальний рік.
ОЗОНівський рух – це гарна школа для навчання, спілкування, обміну досвідом, натхнення вчителів-словесників України, це – іскра, що запалює творчих і крилатих...
Дякуємо всім за тепло, блиск очей, доброзичливість!

Тетяна Федосенко,
методист РМКвідділу освіти, молоді та спорту
Рахівської райдержадміністрації