Роль мультимедійних засобів в освітньому процесі

У Пасіцькому ДНЗ (завідувач Наталія Левко) проведено районний семінар вихователів дошкільних навчальних закладів «Роль мультимедійних засобів в освітньому процесі». У семінарі взяли участь 16 вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів району. Мета семінару − підвищити ІКТ-компетентність педагогів дошкільних закладів та їхню мотивацію до роботи в умовах єдиного інформаційного освітнього простору дошкільного навчального закладу.

Робота семінару розпочалася з висвітлення питання особливостей методичної роботи в районі з впровадження ІКТ у роботі дошкільних навчальних закладів, яке розкрила методист відділу освіти, молоді та спорту Наталія Степанюк. Методист поділилася досвідом з питання медіа-інформаційної грамотності, широко розкрила роль мультимедійних засобів в освітньому процесі дошкільного закладу.
Учасники семінару переглянули відкрите заняття у старшій групі «Екологічне виховання дошкільнят у процесі ознайомлення з природою рідного краю». Вихователі групи Наталія Соскида та Наталія Улинець розширили та узагальнили знання дітей про охорону природи, формували уявлення про зв'язок природи та людини. З допомогою мультимедійних засобів ознайомили дітей з природоохоронною діяльністю у Закарпатській області. Під музичний супровід Любові Семенової виконали пісню «Учись любити все навколо себе».
 Досвід роботи з теми висвітлила у своєму виступі завідувач закладу Наталія Іванівна, яка акцентувала, що використання комп’ютера дозволить розширити творчі можливості педагога та створити базу для залучення дітей до комп’ютерних навчальних програм. Застосування комп’ютерів, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовуються для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення комфортного емоційного фону. З метою виявлення рівня володіння ІКТ та використання в навчально-виховному процесі провела анкетування вихователів закладу та учасників семінару. Також Наталія Іванівна узагальнила результати анкетування батьків про роль та місце комп’ютера в родині.
Закінчила виступ Н.І.Левко практичним застосуванням досвіду − демонстрацією майстер-класу «Мультимедійні засоби у підготовці до заняття».
Підбиваючи підсумки, можна зробити висновки, що впровадження ІКТ сприяє підвищенню: професійного рівня педагогів, спонукає шукати нові нетрадиційні форми і методи навчання, проявляти творчі здібності; активізує пізнавальну діяльність, якість засвоєння програмного матеріалу дітьми, рівня педагогічної компетентності батьків.    
Вихователі вдосконалювали свої фахові знання і підвищували професійну майстерність. Усі учасники отримали матеріали семінару на диску.