За досвідом – у школу №15

Загальноосвітня школа №15 Ужгорода – один із найкращих навчально-виховних закладів міста. Творчістю, розмаїтістю змісту характеризується її життя, завдячуючи педагогічному, учнівському колективам та багаторічному керівникові Володимиру Поліщуку. На рахунку навчального закладу чимало добрих справ, звершень і досягнень. Про них добре відомо освітянам.

 


Свідченням цього є і нещодавно проведений семінар заступників директорів шкіл міста з навчально-виховної роботи на тему: «Роль адміністрації школи у впровадженні новітніх технологій в умовах стабільного функціонування та розвитку навчального закладу». Директор школи Володимир Поліщук у своєму виступі акцентував увагу присутніх на нових формах і методах педагогів у своїй діяльності, на змінах, що їх вимагає сьогодення. Заступник директора О. В. Стадник зауважує: завучі шкіл міста відвідали уроки з базових дисциплін, а наші вчителі продемонстрували свій досвід, свою педагогічну майстерність із використанням новітніх освітніх технологій. Освітні інновації, які застосовують наші вчителі, схвально сприймаються учнями і заохочуються адміністрацією школи.
Одна з п’ятниць поточного місяця нічим особливим на перший погляд не вирізнялась з поміж інших трудових днів школи. Перерви були пересипані дзвінким гомоном учнів, поважними і зосередженими постатями їхніх наставників, які щиро і невтомно засівають в душі юні зерна розумного, доброго та вічного. Учні молодших класів грайливо із користю використовували перерву. Одним словом – як завжди. Тільки від деяких поважних старшокласників із вуст зринала не всім зрозуміла фраза: « До нас знову прийшов ревізор». Слава Богу, що цьому візиту не надавали архіважливого значення учні 3-В класу, очільником якого є вчителька О.І.Кіяк. Адже зайве хвилювання – це не запорука успішного вирішення справи. Але насправді їхав не ревізор. На цей раз на базі школи під егідою управління освіти міської ради проводилося методичне об’єднання класних керівників міста на тему: «Формування компетентності особистісного вдосконалення як напрямок роботи класного керівника». Начальник відділу шкіл та дошкільних закладів управління освіти міста В. В. Шевчук зауважила представникам шкіл обласного центру, що місце проведення цього заходу не випадкове, адже школа № 15 є майданчиком педагогічного досвіду, тим плацдармом, з якого необхідно черпати інновації всім освітянам.
Презентацію навчального закладу зробила заступник директора з виховної роботи Л. П. Трачук, а про формування компетентності особистісного вдосконалення класного керівника поділилася досвідом роботи голова шкільного методоб’єднання класних керівників Е. Г. Турянчик.
Відтак, чітко за розкладом класні керівники шкіл відвідали в різних класах виховні заходи, зокрема, урок-подорож «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!» у Т. І. Зейкан, годину-спілкування «Добро починається з тебе» (П’ятківська О. М.), літературно-музичні композиції «Коли я прочитав твого листа…» (І. М. Гапак) та «Україно моя,ти одна, як життя»(О. М. Якубик), урок-дослідження «Вода звичайна та загадкова» (О. О. Грига).
Але нам випала честь побувати у вчителя початкових класів із 16 - річним стажем роботи О. І. Кіяк на годині-спілкування «Перед Шевченком у поклоні».
Крім учасників методичного об’єднання на Шевченківському святі були присутні батьки, бабусі і дідусі учнів. Доречно зазначити, що чимало родичів третьокласників закінчили саме цю школу, що дала їм добру путівку у самостійне життя.
Усіх урочисто вітали у вишиванках учні, зі смаком прибраний клас: портрет Т.Г. Шевченка в українському рушникові, стенд про життя і творчість генія України, на екрані хатина, в якій народився Кобзар.
На основі шкільної програми і позакласного читання, власних оцінок учнів була чудово і майстерно не тільки побудована, а й майстерно реалізована літературно – музична композиція. Захід був добротно переплетений декламуванням поезій Шевченка, ілюстраціями його малюнків, творів з використанням новітніх інформаційних технологій, спогадами, піснями у виконанні учнів та у пов’язі з краєзнавчим матеріалом, що надало святу неповторності, спонукало до глибокого і всебічного в подальшому вивченні життя і творчості великого сина України.
Уміло вплетені факти із життя молодого Шевченка та майстерно зіграний його образ учнем Максимом Туряницею, продекламовані твори, виконані пісні дійшли до кожного присутнього, торкнулися потаємних струн учнів і дорослих,бо не лукавили учні у реалізації композиції, бо їхні слова йшли від щирого серця і глибини душі з уболіванням, усвідомленням і переконанням.
Захід, що провели його учні 3-В класу під керівництвом креативного вчителя О.І. Кіяк, засвідчив, що фундамент подальшого вивчення творчості Т.Г. Шевченка закладений міцний. Кожен виніс із свята переконливий висновок: живуть, Тарасе рідний, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово!
Обговорення проведених заходів відбулося жваво, конструктивно з користю для всіх з метою подальшого використання набутого досвіду у повсякденній роботі вчителів міста. Як лейтмотив роботи педагогічного колективу став висновок голови методичного об’єднання класних керівників міста, вчительки гімназії Н.Й. Касинець: нинішній захід - не показовий, а результат щоденної цілеспрямованої роботи. Він ще раз підтвердив, що у ЗОШ №15 І-ІІІ ст. м. Ужгорода педагогічний процес проходить із урахуванням інноваційних технологій, є особистий передовий педагогічний досвід у вчителів, рівень їхньої майстерності слугує прикладом для колег інших навчально-виховних закладів.