Першовересень у новій школі

Приміщення загальноосвітньої школи №4 – одне з найстаріших в м. Ужгороді. Та цьогорічний першовересень приніс історичній будові назву «Нова». За 2 роки реконструкції багато що змінилося тут – нові покрівля, вікна, двері, система опалення тощо. Витрачено на це більше як 11,5 мільйона гривень. Кошти виділялися з обласного та міського бюджетів. Вагомий внесок зроблено і Словацькою республікою. Адже ця школа – перший і єдиний в Україні навчальний заклад, де окрім української мови навчання функціонує і словацька.
До того ж у цьому приміщенні розташувався і Центр словацької культури.

 

На відкриття школи прибуло чимало поважних гостей – міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога, Надзвичайний і Повноважний посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжик,  Надзвичайний і Повноважний посол України в Словаччині Олег Гаваші, очільник Закарпаття Олександр Ледида, голова обласної ради Іван Балога, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак, ужгородський міський голова Віктор Погорєлов, школярі, батьки, вчителі.

 

Відкриття цієї двомовної школи, зазначив Олександр Ледида, – це свідчення зближення народів України і Словаччини, їхньої тісної співпраці. У Пряшеві успішно функціонують школа з українською мовою навчання та культурний центр. Тепер і ми маємо гідну відповідь.

 

Для 249 ужгородських школярів тут створені комфортні умови для навчання: умебльовані класи, обладнані предметні кабінети, належні побутові умови. Все зроблено для успішного навчання і виховання юних ужгородців.

 

Символічна стрічка перерізана. Звучить дзвінок і класи заповнюються школярами. Починається перший урок нового навчального. «Четверта ужгородська» починає відлік нового періоду в історії школи.