Освіта ромів

Освіта ромських школярів

IMG 4062

24 листопада у Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся круглий стіл „Освіта ромів”, в якому взяли участь директори та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів області, в яких навчаються діти ромської національності.
Відкрив захід Михайло Басараб, заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності, який наголосив, що низький рівень освіти ромських дітей хвилює як їхніх батьків, так і представників неурядових організацій, побажав наполегливості та творчого ентузіазму.

Освіта ромів

25 вересня кабінетом освіти національних спільнот ЗІППО проведено круглий стіл «Освіта ромів», який є одним із методичних заходів на виконання розпорядження голови Закарпатської державної адміністрації № 389 від 12.11.2013 «Про план заходів щодо реалізації в області Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

Освіта дітей-ромів Закарпатської області: стан, проблеми, шляхи їх розв’язання

Історичне минуле та перепис населення у 2001 році

Роми в Україні вперше з’явилися в 15 сто­літті – спочатку в Бесарабії та в Криму. На територію нинішнього Закарпаття вони прибули також у першій половині XV століття, а саме: після того, як у 1417 році король Угорщини та Священної Римської імперії Сигизмунд погодився видати їм охоронні грамоти. Потім роми поступово розселилися по всій Європі.

Рекомендації учасників круглого столу

Учасники круглого столу рекомендують:
- управлінням, відділам освіти і охорони здоров'я райдержадміністрацій, міськвиконкомів, керівникам шкіл, позашкільних установ вжити невідкладних заходів щодо ефективного забезпечення умов для здобуття якісної освіти і охорони здоров'я ромської молоді;

Вивчення української та рідної мови дітьми-ромами

Вивчення державної мови в національній школі є обов'язковим. У читанці діти-роми знайомляться зі святинею Української держави - прапором України та ромським прапором, про які в читанці подано коротку інформацію, обов'язкову для запам'ятовування. Наведено дні тижня, місяців українською та мовою романі, свята визначних дат календаря.